Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Mestskú Toyotu Aygo na ulici ťažko prehliadnete.  Jej štýl, inšpirovaný japonskými manga a anime, navyše zvýrazňuje dvojfarebná karoséria a LED svetlá. V novej top verzii  JBL Edition dostala grafitovo-oranžovú podobu. Zvukový systém JBL, ktorým je vybavená,  mení toto autíčko na koncertnú sálu na kolesách.

 JBL Edition odlíšime od iných verzií Toyoty Aygo veľmi ľahko – spojenie sivého laku Electro Grey s oranžovou strechou aj spätnými zrkadlami doteraz v ponuke tohto auta plného fantázie nebolo.  Efekt umocňujú 15-palcové čierne hliníkové disky. Oranžové akcenty oživujú interiér.

Aygo v tejto verzii vyzerá originálne, ale jeho najväčšou prednosťou je audio systém, vyvinutý spoločnosťou JBL v spolupráci s Toyotou. Šesťkanálový zosilňovač s výkonom  600 W vytvára poslucháčovi atmosféru klubu alebo koncertnej sály.  Sada reproduktorov pozostáva z dvoch  25-milimetrových výškových tweetrov, umiestnených na hornej časti palubnej dosky, dvoch 150 mm širokopásmových reproduktorov v spodnej časti predných dverí a 160 mm subwoofera v kufri.   Systém využíva technológiu  GreenEdge, ktorá o polovicu znižuje spotrebu energie pri zachovaní silného a plného zvuku. Vďaka integrácii multimediálneho systému auta so smartfónom cez  Apple CarPlay alebo Android Auto je možné využívať vlastné aplikácie a hudobné knižnice.

Verzia JBL Edition disponuje najvyššou úrovňou vybavenia. V štandarde má tónované okná, parkovaciu kameru, automatickú klimatizáciu, LED svetlá pre denné svietenie a  LED zadné obrysové svetlá, ako aj hmlové svetlá. Vozidlo je vybavené aj pokročilými bezpečnostnými systémami –  predkolízny bezpečnostný systém s automatickým brzdením (PCS), systém výstrahy pri zmene jazdného pruhu (LDA), asistent rozjazdu do kopca  (HAC) a automatické svetlá so senzorom súmraku. Na želanie môže byť auto vybavené zadnými parkovacími senzormi.

Aygo je automobil segmentu A s dĺžkou 3465 mm a šírkou 1615 mm. Poháňa ho 1-litrový motor  VVT-i s výkonom  72 k, spárovaný s päťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo s automatickou prevodovkou x-shift. V manuálnej verzii spaľuje auto  od 4,8 l/100 km a emituje od 108 g/km CO2 (podľa WLTP), čím spĺňa normu  Euro 6.

Zaujal vás tento originálny model? Dobrá správa je, že je dostupný aj pre slovenských zákazníkov a môžu si vybrať – za Toyotu Aygo JBL Edition s manuálnou prevodovkou zaplatia 12 390 €, za auto s automatickou prevodovkou 13 190 €.

Značky: