Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Japonský telekomunikačný operátor KDDI bude dodávať SIM karty do automobilov spojených v sieti. Nové karty umožnia globálnu komunikáciu a výmenu údajov aj medzi novými modelmi Toyoty. 

Do roku  2020 roku má automobilka Toyota v úmysle vybaviť takmer všetky nové autá predané v Japonsku a Spojených štátoch komunikačnými funkciami. V súčasnosti predstavuje ročný predaj japonskej automobilky v týchto krajinách približne 4 milióny vozidiel.

SIM karty (subscriber identity module) umožnia Toyote automaticky zbierať údaje  o vozidlách v priebehu ich používania, pričom informácie použije napríklad na analýzu a posudzovanie ich technického stavu, čo jej pomôže zdokonaliť nové modely.  Uvedené informácie budú slúžiť aj na monitorovanie účinnosti bezpečnostných systémov.

V Japonsku sú už vybrané modely Toyoty a Lexusu vybavené KDDI telekomunikačnými funkciami. Japonský operátor začne do nových modelov značky Toyota dodávať SIM karty v roku 2019. Bude ich možné ovládať diaľkovo bez ohľadu na vzdialenosť.

V roku  2016 začali Toyota a KDDI spolupracovať na vytvorení globálnej komunikačnej platformy, ktorá urýchli rozvoj mobilnej komunikácie prostredníctvom mobilných sietí bez použitia roamingu.  Platforma umožní vodičovi prístup k internetu a ďalším komunikačným službám, ako aj komunikáciu  vozidla s ďalšími automobilmi pomocou cloudu, a to bez ďalších nákladov aj po prekročení hranice.

Japonský výrobca automobilov sa usiluje o to, aby autá na celom svete mohli využívať široké možnosti, ktoré ponúka internet, telekomunikačné siete a cloudová technológia.  Pre realizáciu tejto vízie je potrebná univerzálna telekomunikačná platforma a komercializácia prototypového modulu  DCM. Tento modul spolupracuje  s navigáciou a multimediálnym systémom, inštalovaným vo vozidle, rozširuje prístup k internetu, aplikáciám, produktom a službám a zabezpečuje prenos dát z paluby vozidla.

Značky: