VIDEO TOUCHIT: Testovali sme službu UberSELECT. Čo vám prinesie viac?

7

V redakcii sme chceli vyskúšať službu UberSELECT. Prevádzkovateľ – Uber – deklaruje, že v tomto prípade budete mať luxusnejší a komfortnejší odvoz ako keby ste zvolili klasickú službu. Takže ako to vyzerá v praxi? Pozrite sa na to v našom videu.

Služba Uber SELECT sa dá zatiaľ použiť v Bratislave a pomocou nej si môžete cielene objednať vozidlo, ktoré bude mať viac priestoru a poskytne vám viac pohodlia. Rovnako tak vodiči, ktorí sú zaradení do tohto špeciálneho programu, musia mať vysoké bodové hodnotenie od svojich klientov.  Takúto službu tak využijete teda v prípade, že vás čaká napríklad dôležitejšie obchodné stretnutie alebo si jednoducho chcete dopriať viac luxusu.

Základné jazdné Uber SELECT je vo výške 1,20 Eura, kilometer je 0,45 Eur a minúta stojí 0,10 Eura. Minimálne jazdné je na úrovni 3 Eur. Objednanie je veľmi jednoduché – spustíte aplikáciu Uber so zaregistrovaným kontom a kliknete na položku UberSELECT.

My sme tak urobili pri našej testovacej ceste z Rače na Magio pláž a späť. Prvý vodič menom Igor po nás prišiel za 8 minút od objednania, mal hodnotenie 4,8 a jeho vozidlo bolo Volkswagen Passat. Na upresnenie cieľa sme s ním komunikovali cez aplikáciu. Vozidlo bolo čisté a priestranné, vodič bol komunikatívny a priateľský. Zaplatili sme bezhotovostne cez spárovanú platobnú kartu. Druhý vodič Oskar  prišiel po nás na Magio pláž do 10 minút od objednania a jeho vozidlo bolo Volkswagen Touran. Treba poznamenať, že táto služba sa aktuálne rozbieha a predpokladáme, že čas príchodu vozidla pri službe SELECT sa ešte skráti. Hodnotenie bolo 4,9, za jeho jazdu sme zaplatili o niečo menej, lebo dopravná situácia v meste už bola v tom čase pokojná.

Môžeme potvrdiť, že UberSELECT je služba, pri ktorej budete mať k dispozícii lepšie vozidlo i vyberaných vodičov. UberSELECT tak funguje podľa tohto ako to prevádzkovateľ sľubuje.

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

7 komentárov

 1. Ten co Vás podporoval on

  Úbohé, keď nezadate cieľovú adresu a len pánovi poviete kam chcete ísť tak pán je stratený. Hlavne keď je z Bačalakova tak Vás hneď povozí po všetkých gruntoch v Bratislave. Tak ste to mali vyskúšať p. Macko a potom hodnotiť. Vidím že ste sa nechali kúpiť ako ostatní. Mali ste sa ešte opýtať na to ci páni co Vás vozili mali zaplatenú cestnú daň a ďalší veci potrebné k podnikaniu. Hanba Vám, ešte to aj propagovať aká je americká firma cool. Zamyslite sa pán Macko.

  • Dobrý deň. Uber je služba, ktorá je asi najviditeľnejším príkladom zdielanej ekonomiky, lepšie povedané odzrkadľuje aktuálny stav zmeny. Ľudia, ktorí si objednajú Uber možno nikdy predtým nešli taxíkom a je celkom možné, že si tento systém obľúbia a nabudúce vyskúšajú taxi službu. To, čo som ja skúšal bola služba Select a obaja vodiči používali navigáciu. Vyskúšal som cestu z redakcie na Magio pláž a späť a mojim cieľom bolo preveriť ako vyzerajú vozidlá v tejto službe. Za obe cesty som riadne zaplatil a urobil som z toho video reportáž. Môj štýl nie je sedieť v redakcii a prepisovať tlačové správy. Som za reálne vyskúšanie služby. Nerozumiem presne, čo som podľa vás urobil nesprávne.

  • Prečo by sa pán Macko mal pýtať pánov či majú zaplatenú cestnú daň? Vy keď cestujete taxi službou alebo dajme tomu diaľkovým autobusom, kt. prevádzkuje súkromník, tak sa pravidelne pýtate či majú cestnú daň?

   • Nuž, Uber používam dosť často, podobne ako aj aplikácie na taxi služby a nikdy ma nenapadlo žiadať potvrdenie o zaplatení cestnej dane. Nie som si istý, či by som mal na to nejaké právo. Nie som vyšetrovací orgán, som novinár

 2. Vsak áno podporujte tých čo využívajú diery v zakonoch. Je to lacnejšia verzia taxi. Šetrite a vozte sa s americkou firmou lebo nič iné tu nejazdí. Taxík je pre tých čo majú na to. Pravda. Pán Macko to robíte zo seba nevedomeho? Vyšetrovací orgán nemusíte byť. Ten orgán nevie co ma robiť. Neziadajte potvrdenie ale nech sú podmienky rovnaké pre všetkých. Ak ste to nepochopil tak ma to mrzí a zdieľanie ekonomiky je niečo iné ako píšete. Iba sa to zakrýva za tento pojem ze zdieľaná ekonomika. V iných európskych krajinách majú na to iný pohľad napr v Maďarsku. Síce mi sme banánová republika tak tu sa smie všetko.

 3. LUXUS podľa Uberu 10-ročným passatom alebo komfortným a priestranným touranom… Pobavilo xD
  Teraz trochu vážne
  Akákoľvek preprava osôb vozidlami, ktoré majú najviac 9 miest, vrátane miesta vodiča, za odpatu je od 1. januára TAXISLUŽBOU.
  Vozidlo taxislužby musí podliehať nejakej koncesii, musí byť označené obchodným menom (+adresa, číslo) na oboch predných dverách, cenník na predných pravých dverách a vnútri vozidla, transparent na streche. Podmienky sa kladú aj na vozidlo, za ktoré sa platí každoročne cestná daň. Vodič musí mať platnú lekársku prehliadku, psychotesty. Aby získal preukaz vodiča vozidla taxislužby, musí absolvovať skúšky…
  Mohol by som menovať ďalšie veci potrebné na prevádzku taxíka…
  Uber toto nerieši a jeho záujem končí pri rátaní zisku z provízií. Zastrešuje vodičov, ktorí nemajú nič a kradnú tým, čo jazdia podľa zákona robotu.
  Je super, že robíte reklamu práve tejto americkým príživníkom 😉

 4. Pingback: Uber už v USA podporuje sprepitné | TOUCHIT

Pridaj komentár