Úprava dokumentov Office na iOS priamo od Googlu

0

Nové rozšírenie možností príde vhod, avšak nebude ho môcť využiť každý.

Základom je, že ak chcete upravovať dokumenty Office na iOS, potrebujete mať platenú službu kancelárskeho balíka od Microsoftu, teda Microsoft 365. V opačnom prípade máte možnosť cez dostupné aplikácie súbory len prezerať.

Podľa servera MSPoweruser sa Google pustil do rozšírenia možností svojho kancelárskeho balíka a tým umožní upravovať natívne formáty dokumentov doc, .docx, .dot, .xls, .xlsx, .xlsm, .xlt, makro súbory programu Excel, .ppt, .pptx, .pps a .pot. Funkcia je dostupná na iPadoch, iPhonoch a MacBookoch teda MacOS. Okrem toho je podporované komentovanie.

Google na svojom blogu hovorí o tom, že toto rozšírenie nahradí režim kompatibility v aplikácii Quickoffice.

Sprístupnenie úprav pre vyššie uvedené formáty je v aplikáciách Google Workspace Essentials, Business Starter, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard a tiež Enterprise Plus rovnako tak aj pre G Suite Basic, Business, Education, Enterprise for Education. Tiež aj pre neziskové organizácie, ktoré majú na Googli svoj účet.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Alternatíva k Microsoft Office: Je tu lacnejší OfficeSuite

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár