Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najstarší a najtradičnejší. Aj týmto prívlastkom sa teší najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou, ktorý je vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry. Východná 2018 klope na dvere a Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) opäť vyjde v ústrety jej návštevníkom.

Od 28. júna do 1. júla – teda počas celého podujatia – budú v obci pod Kriváňom okrem osobných vlakov mimoriadne zastavovať aj rýchliky. To však nie je jediný benefit pre účastníkov 64. ročníka festivalu. Využitím služieb národného dopravcu zároveň môžu získať aj zľavy na vstupnom. Stovky účinkujúcich v desiatkach programov a víťazi celoštátnych súťažných prehliadok lákajú do Východnej každý rok tisícky milovníkov folklóru a tradícií. Na čo sa môžu tešiť tentoraz? Ukážka
slovenskej svadby, Zem spieva pod holým nebom, SĽUK, gajdošská word music, jarmok majstrov remesiel, školy tanca a koncerty – to je iba malá ochutnávka zo štvordňového programu.

Ak sa pod Tatry rozhodnete cestovať vlakom ZSSK, môžete si vybrať zo širokej ponuky spojení. Medzi železničnou stanicou vo Východnej a amfiteátrom bude v pravidelných intervaloch premávať kyvadlová doprava.

Značky: