Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nielen klasické lyžovačky v zime či pláže v lete, Slováci si čoraz častejšie doprajú aj jarné výlety do európskych metropol či do exotiky. Vďaka aplikáciám, ako je Bolt, môžu aj v zahraničí využívať služby, na ktoré sú zvyknutí doma.

Počas jarných mesiacov zima a tma ustupujú čoraz rýchlejšie, ale zároveň nehrozia extrémne horúčavy a letiská, reštaurácie ani pláže nie sú tak preplnené ako uprostred turistickej sezóny. Veľká noc je taktiež dobrou príležitosťou stráviť predĺžený víkend v európskych mestách známych svojou bohatou kultúrou, zaujímavou architektúrou alebo romantickou atmosférou.

V zahraničí si slovenskí používatelia aplikácie Bolt najčastejšie objednávajú jazdu u našich susedov v Česku, Maďarsku, Poľsku, Rakúsku, ale aj v Chorvátsku. No rozcestovali sa aj do exotiky, keďže Bolt využívajú často aj v Thajsku. O rastúcej popularite jarných „eurovíkendov“ svedčí aj fakt, že v druhom štvrťroku 2023 sa používanie aplikácie Bolt Slovákmi v zahraničí medziročne zvýšilo o 38 %. Svoju úlohu pri tom ale zohráva aj fakt, že platforma zaznamenáva aj celkový nárast svojich používateľov.

Výhody cestovania po Európe sú zrejmé, počnúc relatívnou geografickou blízkosťou. V rámci Európskej únie však platia aj jednotné pravidlá pre všetko vrátane podmienok používania užitočných aplikácií, ako je napríklad Bolt. Vo všetkých veľkých európskych mestách vrátane Berlína a pobaltských hlavných miest si môžete na pár kliknutí v tej istej aplikácii objednať jazdu autom rezervovaným cez Bolt alebo si prenajať ekologickú kolobežku či e-bicykel.

Ak sa chcú cestujúci dostať z letiska alebo v rámci mesta, nemusia hľadať miestny taxík, stačí otvoriť známu aplikáciu. Tam môžu pred potvrdením jazdy zistiť, koľko bude jazda stáť. Nemusia tak kontrolovať bežnú cenu v cieli cesty, ani sa nechať okradnúť. Okrem toho sa vďaka aplikácii Bolt dá jazda zdieľať s blízkymi doma, takže niekto ďalší vie, kam cestujúci v danom okamihu ide. Nehovoriac o tom, že používateľ aplikácie Bolt má vždy k dispozícii aj tlačidlo SOS a zákaznícky servis odkiaľkoľvek. Často až v zahraničí, v neznámom prostredí, človek ocení praktickosť najrôznejších aplikácií na vyhľadávanie alebo používanie inak úplne bežných služieb. Doma viete, kde sa najesť alebo ako sa dostať z bodu A do bodu B. Aplikácia Bolt má ďalšiu výhodu v tom, že kombinuje rôzne dopravné prostriedky, t. j. bicykle alebo kolobežky na krátke vzdialenosti a autá na stredné vzdialenosti. Jej používanie je jednoduché a pohodlné a v neposlednom rade aj cenovo výhodné, a to v zahraničí aj doma,“ hovorí Soňa Stloukalová, Country Manager platformy Bolt pre Českú a Slovenskú republiku. Na Slovensku si digitálnu taxislužbu Bolt môžete prostredníctvom aplikácie objednať vo všetkých ôsmich krajských mestách, spustenie ďalších miest je už v pláne.

Značky: