Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Viac ako 15 200 Funfónistov bolo súčasťou realizačného a produkčného tímu, ktorý tvoril tohtoročnú vianočnú reklamu FunFónu. Prostredníctvom aktivít na facebooku fanúšikovia hlasovali za dej, „lokáciu“, hlavné postavy, a dokonca vytvorili aj text vianočnej piesne. Celý kreatívny proces režisérsky strážil sám Pišta, ktorý prostredníctvom živých online kastingov vybral dve neokukané herecké tváre. Tie prešli náročným „kastingovým sitom“ spomedzi viac než tisícky odvážlivcov.

Viac ako 15 200 Funfónistov zasiahlo do deja a tvorby tohtoročnej funfónovskej vianočnej reklamy. Na facebookovom profile FunFónu mali možnosť hlasovať za príbeh, miesto, na ktorom sa bude odohrávať, odobriť najlepšie kostýmy, a dokonca „lobovať“ za svoje obľúbené postavičky z Kingdomu. Najväčšou výzvou pre finálny výsledok boli určite dva živé online kastingy, do ktorých sa odhodlalo zapojiť viac ako 1 000 odvážnych a po hereckej úlohe bažiacich Funfónistov. Tí v živom prenose odhodlane plnili všetky režisérove zmyselné i menej zmyselné požiadavky a do užšieho výberu si Pišta vybral štyroch najlepších. Z nich už opäť svojimi hlasmi vyberali Funfónisti a do vianočnej reklamy posunuli dve víťazky. Tie budú prekreslené a zasadené do deja pripravovanej vianočnej reklamy.

Diváci, ktorí sa kastingu nezúčastnili, ale ho len sledovali v priamom prenose na facebooku, si mohli s Pištom naživo zavtipkovať, vypočuť si jeho hru na gitare a položiť mu otázky, ktoré im hneď zodpovedal. Úplne najviac ich zaujímalo, aké má Pišta na Vianoce plány a často sa pýtali aj na Oblinu a aktuálne miesto pobytu svišťov. Takýto živý prenos s animovanou postavičkou sa na Slovensku uskutočnil vôbec po prvýkrát a záznam z jeho priebehu si môžete pozrieť na YouTube FunFónu.

Celý produkčný tím s Funfónistami sa nakoniec dohodol, že dej vianočného spotu sa bude odohrávať v temnom lese. Hlavnú úlohu dostali obľúbené svište a šancu na našliapnutie do hereckého sveta prijali dve Funfónistky, ktoré sa prebojovali z kastingov cez finálne hlasovanie priamo do deja vianočného spotu. Celým dejom bude znieť vianočná pieseň, ktorá vznikla z rýmov Funfónistov.

Spoločné dielo si budete môcť pozrieť už 12.12.2016 na facebookovom profile FunFónu, ale aj na funfónovskom YouTube či Instagrame.

Značky: