Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši dnes odcestoval do Spojených arabských emirátov (SAE) na Svetový samit o vládnutí. Zástupcovia jednotlivých kabinetov sa na ňom budú venovať rôznym témam, no medzi tie najdôležitejšie patrí napríklad umelá inteligencia či dlhodobo udržateľný rozvoj.

Samit bude viesť ministerka pre šťastie a spokojnosť Ohood bint Khalfan Al Roumi. Cieľom jej ministerstva je dosiahnuť, aby všetky politiky, plány a programy Spojených arabských emirátov boli robené tak, aby bola spoločnosť spokojná. „Podujatie v Dubaji je platformou pre inštitúcie, ako aj tvorcov politík, kde si vymieňajú skúseností či smart riešenia. Hlavným cieľom samitu je podporovať rozvoj a prosperitu na celom svete,“ vysvetlil vicepremiér Raši.

Svetový samit o vládnutí je globálna platforma, ktorá bola založená v roku 2013. Napomáha inštitúciám a tvorcom politík vytvárať lepšiu budúcnosť formou výmeny dobrých skúseností a smart riešení. Tvorí ju sieť vedúcich predstaviteľov verejného a súkromného sektora. Je to platforma, ktorá je zameraná na využívanie inovácií a technológií na riešenie aktuálnych svetových výziev.

Podpredsedu vlády čakajú na samite viaceré stretnutia i vystúpenia v paneloch. Richard Raši na samite vystúpi v paneli k Agende 2030, ktorý sa bude venovať cieľom trvalo udržateľného rozvoja.  Spolu s generálnym tajomníkom OECD Josém Ángelom Gurríom ho čaká ďalšie vystúpenie, v ktorom sa budú venovať inováciám. Gurría nedávno navštívil Bratislavu, kde odprezentoval publikáciu „Ekonomický prehľad: Slovenská republika 2019“. S vicepremiérom hovoril aj o slovenskom predsedníctve v Rade OECD na ministerskej úrovni, ktoré bude 22. a 23. mája v Paríži.

Na samit s vicepremiérom odcestovali aj piati generálni riaditelia z ÚPVII. Tých čaká viacero bilaterálnych stretnutí. Budú na nich hovoriť o témach, ako sú informačno-komunikačné technológie, eGovernment či kybernetická bezpečnosť.

Na podujatí budú prítomní aj viacerí významní predstavitelia Spojených arabských emirátov. Jednak to bude vládca emirátu Dubaj Mohammed bin Rashid Al Maktoum, ktorý je zároveň premiérom a viceprezidentom SAE. Na samit príde aj podpredseda emirátov a minister pre prezidentské záležitosti Mansour bin Zayed Al Nahyan.

Značky: