Video: Google čoskoro vypustí tisícky balónov s internetom

1

Project Loon pokročil do ďalšej fázy, vyriešil viacero problémov.

2/3 populácie nemajú prístup k internetu. Tento problém chce vyriešiť Google aj Facebook. Sociálna sieť testuje internetových dronov, Google vyrába špeciálne balóny. Obe spoločnosti pokročili z fázy konceptu k samotnej realizácii a svoju metódu, ako pokryť svet internetovým pripojením, testujú.

Project Loon v najnovšom videu prezentuje, ako sa podarilo posunúť projekt smerom vpred. Google zefektívnil výrobu, vylepšil proces kontroly a takisto zlepšil metódu, ako získať balóny, ktoré prestanú fungovať. Vďaka tomu sú dnes balóny odolnejšie, vo vzduchu sa môžu vznášať viac ako 100 dní a ich príprava netrvá 3-4 dni, ale iba niekoľko hodín.

Project Loon dokázal v minulosti vypustiť do stratosféry jeden balón denne, dnes ich ráta na tucty. Ako je však spomenuté vo videu, manažovanie balónov vo vzduchu nie je jednoduchá úloha. Vedci musia kvôli vetru navrhnúť choreografiu balónov tak, aby malo konkrétne zariadenie za seba pripravenú náhradu, keď ho odveje ďalej.

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. Pingback: Google vyvíja ďalších dronov. Chce nimi nahradiť satelity | touchIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>