Project Loon pokročil do ďalšej fázy, vyriešil viacero problémov.

2/3 populácie nemajú prístup k internetu. Tento problém chce vyriešiť Google aj Facebook. Sociálna sieť testuje internetových dronov, Google vyrába špeciálne balóny. Obe spoločnosti pokročili z fázy konceptu k samotnej realizácii a svoju metódu, ako pokryť svet internetovým pripojením, testujú.

Project Loon v najnovšom videu prezentuje, ako sa podarilo posunúť projekt smerom vpred. Google zefektívnil výrobu, vylepšil proces kontroly a takisto zlepšil metódu, ako získať balóny, ktoré prestanú fungovať. Vďaka tomu sú dnes balóny odolnejšie, vo vzduchu sa môžu vznášať viac ako 100 dní a ich príprava netrvá 3-4 dni, ale iba niekoľko hodín.

Project Loon dokázal v minulosti vypustiť do stratosféry jeden balón denne, dnes ich ráta na tucty. Ako je však spomenuté vo videu, manažovanie balónov vo vzduchu nie je jednoduchá úloha. Vedci musia kvôli vetru navrhnúť choreografiu balónov tak, aby malo konkrétne zariadenie za seba pripravenú náhradu, keď ho odveje ďalej.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit