Na MWC si v očakávaní predstavenia Samsung Galaxy S6/S6 edge jedine spoločnosť HTC výraznejšie trúfla na samostatnú tlačovú konferenciu s predstavením vlajkovej lodi. Svetu tu ukázala model HTC One M9. Z pohľadu dizajnu sú modely M9 a minuloročný M8 veľmi podobné, ba až identické. Zmeny sa udiali generačnou obnovou procesora a fotoaparátu. Samozrejme, od vlajkovej lode sa očakáva aj najnovší operačný systém. V tomto prípade ide HTC s dobou a Android 5.0 je dostupný v základnej výbave, nie ako sľubovaný update. Ide o model v brúsenom hliníkovom kryte z jedného kusu a tak sa používateľom dostáva do rúk nielen dizajnovo skvelý telefón, ale aj dostatočne odolný. Je vidno, že toto je model, ktorý bude celý tento rok predstavovať to najlepšie, čo HTC prinieslo na trh.

Aktualizácia nie je zameraná len na systém, ale týka sa aj nového rozhrania HTC Sense 7. Je to rozhranie, ktoré prináša najväčšie pokroky spomedzi iných nadstavieb systému. Tu totiž nejde len o skrášlenie pôvodného rozhrania od Googlu, ale aj systémovú integráciu. Tá je v prípade Sense naozaj dokonalá a nie je oblasť systému, do ktorej by táto nadstavba nezasahovala. Špecialitou je integrované zálohovanie aplikácií, správ alebo napríklad častí nastavení a výber spomedzi záloh rôznych telefónov pri prechode na nový model. Ak si chcete kúpiť nové telefón od HTC a nemusí to byť len nové One M9, informácie zo starého si stiahnete už počas prvých minút zapnutého telefónu. Je to vynikajúca funkcia, ktorú kompletne zastrešilo HTC a netreba sa tak spoliehať na aplikácie tretích strán alebo operačný systém. Fotogalériu nového telefónu nájdete tu.

Viac o tomto telefóne HTC One M9 v našom redakčnom videu

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.