VIDEO: Microsoft ukázal budúcnosť hrania. Pozrite si virtuálny svet v rozšírenej realite

0

Okuliare HoloLens skrývajú veľký potenciál.

Microsoft doteraz prezentoval okuliare HoloLens iba v rámci vzdelávania a profesionálneho využitia. Počas konferencie E3 sme však mali prvýkrát možnosť vidieť, aký je ich prínos pri hraní. Technológia bola predstavená, ako inak, pomocou hry Minecraft.

Virtuálne Lego sa vďaka rozšírenej realite zbavilo obmedzení štandardných obrazoviek a doslova vyrástlo na bežnom stole. Samozrejme, uvidíte ho iba pomocou špeciálnych okuliarov. Veríme však, že o pár (desiatok) rokov budeme s takýmito hologramami pracovať aj bez nositeľného príslušenstva.

Bez ohľadu, či patríte medzi fanúšikov hier, toto video si určite pozrite. Je vynikajúcou prezentáciou moderných technológií. Ostatné oznámenia spoločnosti Microsoft z E3 nájdete v samostatnom článku.

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár