iOS verzia je na trhu takmer dva mesiace.

Aplikácia Office Lens bola doteraz dostupná pre zariadenia so systémom Windows Phone a iOS. Ide o užitočnú pomôcku, ktorú využijete pri fotení poznámok a dokumentov. Pridanou hodnotou je inteligentný algoritmus, ktorý odfotené informácie spracuje a podľa potreby oreže, prípadne fotografiu “natočí“. To znamená, že ak fotíte dokument alebo tabuľu zboku, výsledná fotka pôsobí, ako keby ste ju fotili pod ideálnym uhlom. V praxi to funguje dobre.

Verzia pre Android je takmer totožná s aplikáciou pre iPhone

Verzia pre Android je takmer totožná s aplikáciou pre iPhone

Office Lens považujeme za konkurenciu pre službu Scannable, ktorú nedávno uviedla spoločnosť Evernote. Tá má podobnú funkcionalitu, dokumenty fotí automaticky. V prípade Office Lens je potrebné stlačiť spúšť manuálne. Služba umožňuje export do formátu PDF alebo zdieľanie prostredníctvom viacerých služieb.

Aplikácia Scannable však nie je dostupná pre telefóny so systémom Android. Office Lens túto platformu podporuje. Aplikácia bola donedávna k dispozícii v betaverzii, teraz si ju však môže stiahnuť hocikto (s kompatibilným zariadením). Aplikáciu nájdete v obchode Google Play.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit