Video s novým smartfónom uniklo na web.

Spoločnosť Sony tento rok predstavila smartfón Sony Xperia Z3+, ktorý vyšiel v Japonsku pod názvom Z4. Nie je preto prekvapením, že ďalšia vlajková loď dostane označenie Xperia Z5. Objaviť by sa mala už o pár dní v Berlíne, na výstave IFA. Naznačuje to aj oficiálny Twitter účet spoločnosti.

https://twitter.com/sonyxperia/status/637957952859701248

Rovnako ako v prípade ostatných vlajkových lodí, aj o Xperii Z5 koluje internetom množstvo informácií. Najnovšie správy hovoria o tom, že zariadenie bude dostupné až v troch prevedeniach. Líšiť sa budú veľkosťou displeja a rozlíšením.

Štandardná verzia ponúka 5,2-palcovú Full HD obrazovku. Nebude chýbať ani obľúbená Compact verzia s uhlopriečkou 4,6 palcov a HD rozlíšením. Novinkou má byť 5,5-palcový Premium model s rozlíšením až 4K.

Všetky telefóny ponúknu 23MP fotoaparát s podporou nahrávania videa v 4K rozlíšení. Predný fotoaparát bude mať rozlíšenie 8MP. Xperiu Z5 bude vo všetkých prevedeniach poháňať procesor Snapdragon 810 s ôsmimi jadrami a frekvenciou 2,0 GHz. Ten bude dopĺňať 3 GB operačná pamäť a 32 GB úložisko. Novinkou bude snímač odtlačkov prstov, umiestnený na bočnej strane tela.

Telefón sa objavil aj vo videu, ktoré sa predčasne dostalo na internet. V ňom novinku predstavuje Olivier Terme, riaditeľ marketingu v spoločnosti Sony Mobile Communications. Video už bolo zablokované na viacerých YouTube kanáloch, takže jeho „životnosť“ je pravdepodobne krátkodobá. Minimálne do stredy, kedy bude telefón oficiálne predstavený.