Pri našej návšteve spoločnosti OKI v Prahe sme sa pozreli na úplne nové tlačové zariadenia. Ako sme zistili, aj do tejto oblasti prišli veľké dotykové displeje a do zariadení je možné inštalovať doplnkové aplikácie. Hovorili sme o nich s technickým riaditeľom firmy OKI.

OKI MC573dn – perfektná multifunkcia

Toto zariadenie poskytuje rýchlu a kvalitnú tlač, skenovanie, kopírovanie a všetko vo farbe. Dostupné je aj faxovanie. Ide o multifunkčné zariadenie formátu A4 určené pre malé a stredne veľké kancelárie a pracovné skupiny. Jej predaj sa spustil od decembra 2016. V režime mono ale i vo farbe umožňuje rýchlosť tlače 30 str/min.

Štandardná kapacita je 350 hárkov papiera, maximálne sa dá rozšíriť na 1410 hárkov. Pamäť má kapacitu 1 GB RAM plus je tu 3 GB eMMC, ďalej je tu rýchly gigabitový ethernet a 7-palcový farebný  displej.

Podstatné však je, že bezpečný systém správy dokumentov s týmto zariadením už nie je dostupný len veľkým firmám. Zabudovaná platforma otvorenej architektúry OKI (sXP) totiž poskytuje prístup k správe dokumentov a konektivitu k zariadeniam pre tlač na vyžiadanie.  Táto multifunkcia sa tak dá spojiť napr. s OCR softvérom od firmy ABBYY alebo SafeQ od firmy YSOFT.

Inými slovami, táto multifunkcia sa aj v menšom podniku dá využiť napr. na digitalizáciu došlej pošty s tým, že neskôr môžete aj použiť vyhľadávanie slov z dokumentu naprieč celým archívom. Dokumenty sa dajú ukladať do populárnych cloudových služieb alebo ihneď posielať do mailu.

Dokument si tiež môžete vytlačiť na požiadanie na tej multifunkcii, ktorá je k vám v rámci podniku najbližšie. Rovnako sa do tejto multifunkcie môžete jednoducho prihlásiť pomocou čipovej karty.

Tlačiareň OKI C542dn

Táto tlačiareň poskytuje farebnú tlač vo formáte A4 a to pre malé firmy a pracovní skupiny.

 

Typicky je to do 20 používateľov, rýchlosť tlače pre mono i farebnú tlač je 30 strán/min. Aj v tomto prípade je k dispozícii 7-palcový displej a tlačiareň používa rovnakú architektúru ako je to v prípade multifunkcie MC573dn.

Viac o tlačových zariadeniach OKI

VIDEO TOUCHIT: OKI predstavuje multifunkčné zariadenia, ktoré si upravíte podľa seba. Využijete ich v malom a strednom podniku

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.