VIDEO TOUCHIT: Samsung predstavuje robotické vysávače. Poradia s vlasmi, vyčistia aj rohy a majú napojenie na Wi-Fi

1

Spoločnosť Samsung predstavila na slovenskom trhu dva vysávače. Prvým z nich je tyčový vysávač POWERStick VS6000 a druhým je robotický vysávač Samsung POWERbot VR7000. Robotický vysávač POWERbot VR7000 zaujme hlavne vysokým sacím výkonom, širokou čistiacou kefou, schopnosťou povysávať aj v rohoch a pripojením na Wi-Fi.  Testovali sme model s označením VR20M707CWD. 

Vysoký sací výkon

Samsung POWERBot VR7000 disponuje funkciou Intelligent Power Control, ktorá automaticky upravuje sací výkon podľa typu vysávaného povrchu a zabezpečuje výborný výsledok čistenia. Maximálny sací výkon na kefe tak dosahuje až 20 wattov, čo je oveľa viac ako u bežných robotických vysávačov. To oceníte najmä pri jeho prechodoch z tvrdej podlahy na koberec a naopak. Čistiaca kefa m šírku až 288 mm, čo je než pri bežných 204 mm kefách. Znamená to, že povysávate viac.

Technologická výbava 

S využitím funkcie Visionary Mapping Plus System si vysávač pred čistením zmapuje domácnosť  s to pomocou snímačov a vstavanej digitálnej kamery. Následne určí optimálnu trasu. Pokiaľ, sa vyskytne neočakávaná prekážka na trase, obíde ju.

FullView Sensor 2.0 v spolupráci s funkciou Edge Clean je zameraný na úzke zákutia veľkých priestorov. Tento vysávač dokáže dobre povysávať aj v rohoch miestností. Robot ich rozpozná, nastaví príslušný režim a na svojom displeji vypíše slovo EDGE. Rohy miestností vysáva opakovane.

Vysávanie pod palcom

S aplikáciou Select & Go, ktorá je súčasťou aplikácie Samsung Smart Home a pomocou Wi-Fi máte možnosť si vybrať, ktorú z miestností chcete povysávať. Vytvorí totiž mapu vašej domácnosti, v ktorej môžete osobitne nastaviť miesta kde chcete vysávať. Jediným dotykom dokážete zapnúť či vypnúť vysávač a naplánovať si časy vysávania, aj keď ste mimo domu. S funkciou Point Cleaning môžete zase vysávač s využitím diaľkového ovládača naviesť na špecifické miesta, ktoré chcete povysávať. Jednoducho zasvietite laserovým ukazovadlom na vzdialenosť do 1 metra pred vysávač a ten bude nasledovať svetlo a počas toho vysávať. To využijete napr. pri náhodnom rozsypaní múky na dlážku .

Prekoná všetky prekážky

Vylepšené kolesá Easy Pass prekonajú všetky bežné prekážky vrátane zvýšených prahov dverí. Vďaka tomu môže pracovať, aj keď práve nebudete doma. Telo vysávača sa navyše nachádza 20 mm nad zemou, takže je nepravdepodobné, že by sa mohol o niečo zachytiť.

Čistenie je hračka

Funkcia Cyclone Force zaistí dlhodobo vysoký sací výkon. Vyvoláva totiž odstredivú silu, ktorá zachytáva prach a nečistoty zo vzduchu vo vonkajšom zásobníku. Vďaka tomu sa filter menej upcháva, ostáva čistý a sací výkon konštantný. Unikátny je aj systém samočistiacej kefy, ktorý značne znižuje množstvo prachu a vlasov zachytených v štetinách kefy. Nečistoty sú zbierané do stredu kefy, vlasy sa rozsekávajú a následne je ich možné jednoducho vysypať do koša.

Robotický vysávač Samsung POWERbot VR7000 je v predaji za 809 Eur, existujú aj ďalšie modely.

Zaujímavé je aj porovnanie rôznych vysávačov podľa sacieho výkonu a ceny.

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Jeden komentár

  1. Pingback: VIDEO TOUCHIT: Čo majú spoločné tyčový vysávač Samsung POWERStick a Freddie Mercury z Queenu? | TOUCHIT

Pridaj komentár