VPN aplikácia Kaspersky Secure Connection čelí kritike

1

VPN pripojenie je fajn, ak máte vďaka nemu o kúsok väčšiu anonymitu.

Toto sa príliš nedarí s aplikáciou Kaspersky Secure Connection pre Android. Tá totiž pýta pre nás nepochopiteľné povolenia ku kontaktom, telefónu a polohe a úložisku. Bez toho aplikácia nebude fungovať. Kaspersky má u nás dobrú reputáciu aj napriek tomu, že v USA čelí kritike a podozreniam. Tie ale nie sú ničím podložené a ide len o špekulácie americkej vlády. Kaspersky Lab je totiž ruská firma.

VPN aplikácia od Kasperskeho ponúka limit 200 MB na deň bez registrácie na Kasperskeho konte alebo 300 MB po registrácii. Umožňuje však aj prechod k platenému balíku s neobmedzenými dátami za 4,99 EUR mesačne alebo 29,99 EUR ročne. Netvrdíme, že je aplikácia nedôveryhodná, no povolenia, ktoré žiada, sa nám nezdajú celkom správne.

Stiahnite si:

Google Play
App Store

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

Pridaj komentár