Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Kaspersky Lab predstavuje aktualizovanú verziu bezpečnostného riešenia pre domáce použitie Kaspersky Internet Security – multi-device 2016. Nová verzia produktu sa zameriava na zabezpečenie toho, na čom používateľom najviac záleží – na ich súkromí, dátach, identite, peniazoch a samotných digitálnych zariadeniach. Nová verzia poskytuje aktualizované technológie a nástroje, ktoré zabezpečujú ochranu používateľov pri akejkoľvek online činnosti, či už používajú zariadenia s Windows, OS X alebo Androidom.

KISMD_2016_nowatPodľa najnovšieho prieskumu Consumer IT Security Risks Survey 2015 sa v porovnaní s minulým rokom výrazne zvýšil počet používateľov internetu obávajúcich sa o svoje súkromie. Až 64% používateľov sa obáva, že by niekto mohlo získať prístup k ich osobným súborom. Každý druhý (51%) sa obáva, že na ich zariadeniach môže byť program, ktorý o nich zhromažďuje informácie a 40% používateľov nedôveruje svojim vlastným webkamerám, o ktorých je známe, že ich útočníci dokážu zneužiť na špehovanie. Kaspersky Internet Security – multi-device 2016 dokáže zabezpečiť všetky uvedené oblasti cez nové technológie ochrany súkromia.

Sociálne siete a reklamné či analytické agentúry často zbierajú informácie o online aktivitách používateľov, ako napríklad ich polohu či históriu vyhľadávania a navštívených webstránok. Tieto dáta získavajú prostredníctvom internetového prehliadača, predávajú ich tretím stranám alebo používajú na zobrazovanie kontextovej reklamy. Anonymný režim prehliadača implementovaný v riešení Kaspersky Internet Security tento problém eliminuje tým, že tieto informácie úplne odstráni z internetovej prevádzky pomocou pluginu, ktorý je dostupný pre všetky najpoužívanejšie internetové prehliadače – Mozilla Firefox, Internet Explorer a Google Chrome. Technológia spoločnosti Kaspersky Lab sa odlišuje od iných nástrojov integrovaných do prehliadača v tom, že zabezpečuje už prevenciu pred identifikáciou používateľa cez tzv. cookies súbory a takisto zaručuje, že dáta, ktoré by viedli k sledovaniu používateľa, neopustia zariadenie. Okrem toho produkt ochráni aj online finančné transakcie používateľa technológiou Safe Money a vďaka rozšíreným možnostiam rodičovskej kontroly pomáha chrániť deti pred najrôznejšími nástrahami internetu.

Pri inštalácii bezplatných aplikácií a hier sa bežne stáva, že sa bez vedomia používateľa do zariadenia dostanú aj dodatočné rozšírenia a programy. Tie môžu zmeniť domovskú stránku či pôvodné nastavenia prehliadača alebo nainštalovať ďalšie pluginy. Neodsúhlasené zmeny sa môžu týkať tiež sieťovej a systémovej konfigurácie. To všetko môže zasiahnuť do súkromia používateľa tým, že niektoré pluginy a rozšírenia môžu zhromažďovať dáta o používateľovi a jeho online správaní a následne ich použiť na rôzne účely. Funkcia Change Control deteguje akékoľvek pokusy o vykonanie zmien a nahlási ich používateľovi, ktorého požiada o výslovné povolenie procesu, alebo zmeny nepovolí.

Aktualizovaný nástroj Privacy Cleaner pomôže používateľom s odstránením všetkých stôp po aktivitách používateľa z počítačov s OS Windows, vrátane histórie vyhľadávania alebo zoznamu posledných otvorených dokumentov. Funkcia Webcam Protection navyše zabráni zachyteniu snímok z webkamery, poskytne možnosť zablokovať akýkoľvek prístup ku kamere, ale zároveň používateľa upozorní na prístup z legitímnej aplikácie.

„V Kaspersky Lab robíme všetko pre to, aby sme ochránili to, čo je pre našich používateľov najcennejšie. Opatrenia sú samozrejme efektívnejšie vtedy, keď používatelia dodržiavajú zásady bezpečného používania internetu, chránia svoje zariadenia a účty silnými heslami, vyhýbajú sa sťahovaniu dát z nedôveryhodných zdrojov a pravidelne kontrolujú zariadenia voči kybernetickým hrozbám,“ uviedol Ján Sekera, regionálny manažér spoločnosti Kaspersky Lab.

Vzhľadom na neustále sa vyvíjajúce prostredie kybernetických hrozieb odporúčajú analytici Kaspersky Lab používateľom pravidelne aktualizovať produkty, aby mali vždy k dispozícii najnovšie ochranné prvky. Nový vlajkový produkt Kaspersky Lab pre domácnosti, ktorý je už dostupný aj pre slovenských používateľov, zahŕňa bezplatné automatické aktualizácie a je možné ho spravovať vzdialene prostredníctvom osobného účtu v službe My Kaspersky.

* Funkcia Change Control je v predvolenom nastavení vypnutá a pre jej použitie je potrebné ju zapnúť v nastaveniach.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.