Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon dnes uvádza svoj doteraz najľahší širokouhlý plnoformátový mirrorless objektív so zoomom: NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8. Tento svetelný ultraširokouhlý objektív so zoomom je nevyhnutným objektívom na cestovanie, fotografovanie udalostí a kreatívne rozprávanie príbehov. Je navrhnutý tak, aby umožnil fotografom a filmárom rozšíriť svoje kreatívne možnosti a pritom nosiť menšiu záťaž.

Od impozantných panorám až po detaily vypĺňajúce celý záber – NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8 je dokonalý objektív, s ktorým môžete vyrozprávať rozmanité vizuálne príbehy z jedinečného uhla pohľadu. Krajiny alebo mestské panorámy. Rozľahlá obloha alebo pouličné scény. Architektúra či interiéry. Rozsah ohniskových vzdialeností 17 – 28 mm umožňujú fotografom zachytiť detailné širokouhlé zábery, ktoré obsiahnu všetko, alebo sa hrať s mierkou a zdôrazňovať perspektívu. Filmári môžu širokými zábermi vtiahnuť diváka do scény alebo vytvoriť dojem väčšieho priestoru pri natáčaní v stiesnenom prostredí.

Objektív NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8 je navrhnutý tak, aby umožňoval sebavedomé a kreatívne fotografovanie širokouhlých záberov, pričom je všestranný a ľahko sa používa. Konštantne vysoká svetelnosť objektívu f/2,8 je skvelá na snímanie v prirodzenom svetle alebo kreatívnu prácu s časmi uzávierky – objektív dokáže pri snímaní s doširoka otvorenou clonou vykresliť hladký bokeh. Používatelia, ktorí chcú dosiahnuť dramatické ultraširokouhlé detailné zábery, využijú najkratšiu zaostriteľnú vzdialenosť objektívu iba 0,19 m, ktorá umožňuje vytvárať ostré a detailné snímky pri fotografovaní zblízka. Široký prstenec zoomu navyše umožňuje pohodlnú manipuláciu a stabilnú kompozíciu. Rýchlo reagujúce automatické zaostrovanie od spoločnosti Nikon umožňuje rýchlo zaostriť na objekt bez ohľadu na to, či sa nachádza v popredí alebo v pozadí.

Zurab Kiknadze, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Ak cestujete, fotografujete udalosti, alebo len radi rozprávate príbehy, objektív NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8 vám prinesie zaujímavé kompozície a dramatické perspektívy na dosah ruky. Tento ultraširokouhlý objektív so zoomom je vyrobený tak, aby mohol zostať na vašom fotoaparáte a šiel s vami kamkoľvek pri hľadaní nových inšpirácií alebo opätovnom navštevovaní známych miest s cieľom zachytiť ich z nových, odvážnych uhlov.“

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8

Ľahký ultraširokouhlý objektív so zoomom s rozsahom ohniskových vzdialenosti 17 – 28 mm: vynikajúca ostrosť a menšie skreslenie – dokonca aj pri snímaní na 17 mm ultraširokouhlom konci rozsahu zoomu.

Krátka zaostriteľná vzdialenosť pri snímaní zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,19 m umožňuje vytvárať ostré a detailné snímky pri fotografovaní zblízka.

Konštantne vysoká svetelnosť objektívu f/2,8: zachováva konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu. To je skvelé na snímanie v prirodzenom svetle alebo kreatívnu prácu s časom uzávierky a hĺbkou ostrosti.

Hladký bokeh: široký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/2,8 a clona s 9 lamelami umožňujú pri snímaní s doširoka otvorenou clonou vykresliť svetlá v pozadí ako veľké, jemné kruhy, pričom bokeh je zvýraznený aj pri snímaní na krátke vzdialenosti.

Skvelý aj na snímanie videosekvencií:  videosekvencie nebudú rušiť zvuky zaostrovania. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je dramaticky redukovaná, takže používatelia môžu plynulo zaostrovať pri zachovaní kompozície.

Spoľahlivé zaostrovanie: automatické zaostrovanie je plynulé, tiché a presné.

Jednoduché ovládanie: prispôsobiteľný tichý ovládací prstenec a široký prstenec zoomu, ktoré sa jednoducho ovládajú aj keď máte oko pri hľadáčiku.

Pripravený na cestovanie: je ľahký (hmotnosť iba cca 450 g) a utesnený, aby bol chránený pred prachom a kvapkami vody.¹

¹ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

Značky: