Vyskúšali sme Samsung MOJE S7 Premium Servis. Aké sú naše skúsenosti?

7

Funguje naozaj výborne, už žiadne čakanie a mesiac bez smartfónu. Na to zabudnite!

V priebehu víkendu sme spozorovali na zariadení Samsung Galaxy S7 edge tmavé pásy cez displej, všetko ostatné fungovalo bezproblémovo. Smartfón sme pritom nejak mechanicky nepoškodili, a tak sme pripísali chybu problému s podsvietením, teda displeju. Pri plnom, manuálne nastavenom jase displeja sa chyba nevyskytovala. Neostávalo nič iné, ako reklamácia v autorizovanom servise.

Čakať takmer mesiac na telefón, ako to zvyčajne pri reklamáciách prebieha, je jednoducho dlho. No v tomto prípade ide o taký servis a reklamačný proces, ktorý len tak na bežné zariadenie nedostanete.

Porucha-displeja-S7-edge2

Takto sa prejavovali pruhy na displeji. Stav pred opravou.

Samsung s uvedením svojich vlajkových lodí na trh spustil aj špeciálnu servisnú službu – Samsung MOJE S7 premium servis. Ako už z názvu vyplýva, služba sa týka len tejto vlajkovej lode spoločnosti Samsung a teda Galaxy S7 a S7 edge a to počas dvoch rokov záručnej doby. Služba platí pre zariadenia zakúpené koncovým zákazníkom v oficiálnej distribučnej sieti Slovenskej republiky. Takže pre všetky zariadenia zakúpené v overených predajniach, e-shopoch a samozrejme aj u slovenských operátorov.

Ako to funguje? Jednoducho!

Najskôr je potrebné zavolať na zákaznícku linku MOJE S7 – 0800 / 66 53 77. Tam vám okrem riešenia servisných otázok, ochotne poradia aj s nastavením zariadenia, kde možno tieto smartfóny zakúpiť atď. My sme potrebovali vybaviť reklamáciu a následnú opravu. Na zákazníckej linke MOJE S7 nám poradili a zapísali si potrebné údaje o telefóne a taktiež naše osobné dáta. Následne prišlo riešenie – náš problém s displejom to je potrebné vybaviť dvomi spôsobmi.

MOJE_S7_nowat

Ak nemáte čas cestovať do servisu osobne, môžete využiť služby dopravy zariadenia do servisu a po oprave späť k vám. Miesto vyzdvihnutia si určíte sami a termín podľa dostupnosti a dohody s operátorom. Samozrejmosťou je počas celej doby reklamácie náhradný smartfón Samsung Galaxy S7 / S7 edge (podľa dostupnosti).

My sme si vybrali druhú možnosť, a to cestu do servisu osobne. Najbližšie k nám bolo servisné stredisko Samsung v Bratislave. Tu nastalo to, čo oceňujeme najviac – oprava na počkanie! Po príchode do servisu sme poskytli potrebné údaje, smartfón, platný doklad o kúpe a kontaktné údaje, to je všetko. „Es-sedmičku“ sme si prevzali a o dve hodiny opravenú s novým displejom, bez akýchkoľvek problémov. Skvelé, takto si predstavujeme premium servis. Oprava na počkanie je samozrejme závislá od typu poruchy, ale väčšinu z porúch vedia technici odstrániť takýmto spôsobom. Záručný servis sa však netýka mechanicky poškodených zariadení, také opravy je nutné uhradiť v plnej výške.

Po realizácii servisného zákroku s novým displejom

Po realizácii servisného zákroku s novým displejom

Servisné strediská sú na Slovenku celkom tri – Bratislava, Žilina a Košice, čo nie je veľa, ale výhoda je práve odvoz aj dovoz vašej „es-sedmičky“ a obdobný náhradný telefón.

Verdikt je jasný, Premium Servis MOJE S7 funguje dobre, komunikácia so zákazníkom výborná a riešenie okamžité. Od príchodu, do dvoch hodín sme mali na „es-sedmičke“ nový displej a tým vyriešenú závadu. Treba povedať, že cena týchto zariadení si takýto prémiový prístup a riešenia v skutočnosti pýta :). Celú reklamáciu sme pritom riešili „inkognito“, nikto v servisnom stredisku ani na infolinke nevedel, že autor článku pracuje pre IT médiá.

 

O autorovi

Technológie, to je moje. Zaujíma ma úplne všetko, no najviac sa venujem smartfónom, internetu vecí, gadgetom, rôznemu príslušenstvu a inteligentným zariadeniam. Okrem zhotovovania recenzií a testov sa vo voľnom čase venujem servisu mobilných zariadení, a taktiež ma baví fotografovanie a svet automobilov.

7 komentárov

  1. Dobry den, no tieto pasy sa mi zobrazili tyzden pred velkou aktualizaciou …telefon bol polozeny v stojane Samsung Fast Charger a ked som odtial vzal objavili sa pasy….a na druhy den rano ked som mobil prebral zo spanku pasy zmizli ….po update sa to salo zas ale yz to nezmislo…da sa to dako riesit bez toho aby siel mobil do servisu?? Dakujem

    • Miroslav Illéš on

      Dobrý deň. Táto porucha sa rieši výmenou LCD displeja, čiže bez návštevy servisu to nepôjde. Premium servis má výhodu, že si telefón prídu vziať, na dobu opravy vám dajú náhradný a následne vám opravený telefón doručia domov. Ak ste z BA, v Samsung servise vám to urobia do dvoch hodín.

  2. Ostala po výmene LCD zachovaná (garantovaná servisom) vodotesnosť? Mne oficiálny servis pri výmene batérie v Sony Xperia Z1 compact vodotesnosť negarantoval a následné utopenie telefónu to žiaľ potvrdilo.

  3. Jasné zapozicaju vám poškodený doskrabany telefón ,ten váš vám nevrátia lebo im musíte zaplatiť opravu zapožičaného telefónu.Zapozicany telefón vám odoberú na nacenenie takže zostanete aj tak bez telefónu.
    KLAMARY ZLODEJSKY

Pridaj komentár