Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Tri nové, inovatívne a vysoko výkonné zariadenia využívajúce SSD disky sú postavené na mieru požiadavkám hráčov počítačových hier a rozširujú ich výbavu o nástroje, ktoré vyžadujú na optimalizáciu svojich herných zostáv

  • Western Digital predstavuje nové NVMe™ SSD s technológiou budúcnosti PCIe® Gen4 ponúkajúce rýchlosti sekvenčného čítania až 7000 MB/s1 a hodnoty 1M IOPs1 (1TB a 2TB modely)
  • Medzi ďalšie nové prírastky do produktového radu WD_BLACK™ patrí taktiež jedna z najrýchlejších kariet AIC Gen3 x8 na trhu s výkonom SSD a štíhla dokovacia stanica s diskom NVMe SSD a technológiou Thunderbolt 3.
  • Nové produkty v portfóliu WD_BLACK majú taktiež nastaviteľné RGB podsvietenie zariadené pomocou ovládacieho panelu WD_BLACK dashboard (len Windows®)

Spoločnosť Western Digital napomáha hráčom počítačových hier vylepšiť ich herné zostavy a počítače a adaptovať ich na nové rozvíjajúce sa platformy hier novej generácie. Dôkazom je uvedenie troch nových nastupujúcich produktov a ukladacích riešení v rade WD_Black.  Medzi novinkami je prvý disk SSD NVMe s technológiou novej generácie PCIe® Gen4, ďalej plne bootovatelné zariadenie AIC (add-in-card) Gen3 x8 a herná dokovacia stanica s diskom NVMe SSD a technológiou Thunderbolt 3. Všetky novinky majú RGB podsvietenie a zvyšujú tým svoju atraktivitu.

Najnovšie nastupujúce produkty v rade WD_Black sú:

WD_BLACK SN850 NVMe SSD – Tento SSD je navrhnutý na poskytovanie bezprecedentného výkonu technológie PCIe Gen4. Produkt, ktorý je už teraz pripravený na budúce nároky, poskytne vysoké rýchlosti čítania/zápisu a to až 7000/5300 MB/s1 (1TB model). Nový SSD disk má vlastný ovládač WD_Black G2 a je optimalizovaný pre špičkové a náročné hranie (nie je vhodný pre NAS alebo serverové prostredie). SSD disk WD_BLACK SN850 NVMe pomôže hráčom dosahovať s ich PC zostavami jedinečných výkonov. Znižuje čas potrebný ku spúšťaniu hier a prenáša súbory rýchlejšie než jeho predchodcovia, navyše využíva celkom novú technológiu vyrovnávacej pamäte. K vysokému výkonu sa potom pridávajú vylepšené hodnoty hĺbky fronty a umožňujú ako hráčom, tak aj každodenným používateľom bezproblémové štartovanie aplikácií. Dostupný bude ďalej model s chladičom a RGB podsvietením na vylepšenie dizajnu a vzhľadu zostavy. Chladič potom u tohto SSD znižuje zahrievanie a zvyšuje výkon.

SSD WD_BLACK SN850 NVMe vo verzii bez chladiča bude dostupný v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB2 za cenu od 140 EUR.

WD_BLACK AN1500 NVMe SSD Add-in-Card – je zariadenie pre hráčov, ktorí chcú dosahovať výkony novej generácie pomocou súčasnej počítačovej zostavy. Táto plne bootovatelná, plug-and-play karta AIC je jedným z najrýchlejších riešení s technológiou PCIe Gen3 x8 na trhu. Základom sú dva SSD disky v režime RAID 0 a technológia PCIe Gen3 x8, čo umožňuje hráčom dosiahnuť na rýchlosti načítania až 6500 MB/s1 a rýchlosti zápisu až 4100 MB/s1 (platí pre 2TB a 4TB modely). Tieto rýchlosti hráčom zabezpečia bleskovo rýchlu hru a môžu tak tráviť menej času čakaním a viac sa venovať samotnému hraniu. Karta je doplnená nastaviteľným RGB podsvietením (len Windows®) na zvýšenie dojmu a výsledného efektu celej hernej zostavy. Ďalej je karta vybavená integrovaným chladičom, ktorý víťazí nad zahrievaním a znižuje teplotu a udržuje stabilne vysoký výkon.

Zariadenie SSD WD_BLACK AN1500 NVMe Add-in-Card je dostupné v kapacitách 1 TB, 2 TB a 4 TB2 Ceny začínajú na 272 EUR.

Dokovacia stanica WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD – Táto kompaktná dokovacia stanica poskytuje vysoký výkon s prednosťami SSD disku, má dizajnový chladič a mení notebook kompatibilný s rozhraním Thunderbolt 3 na integrovaný herný počítač, ktorý zabezpečí pohlcujúci zážitok z hry. Toto optimálne riešenie pre všetkých hráčov, ktorí chcú zefektívniť svoju hernú zostavu, ponúka supervysoké rýchlosti pomocou technológie NVMe, viac kapacity na hry a množstvo portov pre periférie – všetko je potom napájané pripojením jediného kábla Thunderbolt 3. Dokovacia stanica SSD WD_BLACK D50 Game Dock NVMe je doplnená nastaviteľným RGB podsvietením riadeným pomocou ovládacieho panelu WD_BLACK Dashboard (len Windows®). Dokovacia stanica SSD WD_BLACK D50 Game Dock NVMe je dostupná v kapacite 1 TB2. Cena začína na 491 EUR . Dostupná je aj verzia bez SSD disku za cenu od 299 EUR.

Dostupnosť

  • SSD disk WD_BLACK SN850 NVMe štandardný model bez chladiča bude dostupný podľa. očakávania koncom októbra 2020. WD_BLACK SN850 NVMe model s chladičom bude dostupný podľa. očakávania v prvom štvrťroku roku 2021.
  • Karta AIC WD_BLACK AN1500 NVMe SSD je už teraz dostupná u vybraných predajcov, systémových integrátorov a distribútorov a taktiež v internetovom obchode Western Digital store.
  • Dokovacia stanica WD_BLACK D50 Game Dock (vrátane modelu bez SSD disku) je dostupná na predobjednávku u vybraných predajcov, systémových integrátorov a distribútorov a taktiež v internetovom obchode Western Digital store.