Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Western Digital Corporation uvádza na trh externý prenosný disk My Passport Ultra s kapacitou až 4 TB.

Novú, vyššiu kapacitu získajú následne ďalšie disky tejto rady: My Passport for Mac a My Passport Ultra Metal. Zvýšenie kapacity reaguje na potreby zákazníkov, ktorí chcú fyzicky prenášať veľký objem dát tvorený osobnými zbierkami fotografií, videa alebo filmov a ďalšími objemnými súbormi, a ktorí chcú mať tieto dáta pri sebe. Prenosné externé disky My Passport predstavujú perfektnú kombináciu štýlu a funkcionality a vychádzajú v ústrety nárokom dnešných používateľov, ktorí vyžadujú a ocenia predovšetkým ľahké prenášanie dát, konektivitu USB.3.0, jednoduchý zálohovací softvér, ochranu dát heslom a atraktívny dizajn v mnohých farbách.

Externé disky My Passport Ultra sú ideálne pre študentov, obchodníkov i bežných používateľov, ktorí sú na cestách a chcú mať svoje dáta pri sebe. Externé disky rady My Passport sú spoľahlivé, dáta sa ľahko zálohujú vďaka automatickému softvéruWD Backup.  Navyše je možné využiť integráciu s vzdialeným cloudovým úložiskom Dropbox. Disk je chránený hardvérovým šifrovaním a zabezpečený heslom, čo bráni neautorizovanému prístupu k uloženým dátam. Produktová rada My Passport, teraz s vyššou kapacitou, ľahšie  než kedykoľvek predtým umožňuje mať osobný plán zálohovania a ochrany dát, ktorý ide ruka v ruke so súčasným životným štýlom.

„Nastupujúci životný štýl vyžaduje všetko mobilné. Ľudia zachytávajú svoj život svojimi smartfónmi, fotoaparátmi s vysokým rozlíšením, digitálny obsah neustále rastie a vyžaduje stále vyššiu ukladaciu kapacitu,” hovorí Sven Rathjen, viceprezident pre marketing riešení pre ukladanie dát spoločnosti Western Digital a dodáva: „U nás v spoločnosti WD sa neustále snažíme poskytovať svojim zákazníkom toľko potrebný ukladací priestor prostredníctvom našich vysokokvalitných a vysokokapacitných zariadení, tak aby sme mohli mať svoj digitálny život stále pri sebe.“

Cena a dostupnosť

Externý disk My Passport Ultra 4TB  má 3ročnú obmedzenú záruku a bude dostupný prostredníctvom vybraných distribútorov a predajcov a taktiež v internetovom obchode WD store. Externé disky My Passport for Mac a My Passport Ultra Metal s kapacitami 4TB budú dostupné v následnom štvrťroku.