WhatsApp by mohol priniesť šifrovanie záloh na Googli

0

Funkcia, ktorá by neskompromitovala celé zabezpečenie komunikácie cez tento chatovací program.

Podľa servera 9TO5Google a informácií na serveri WABetaInfo, ktorý prináša čerstvé informácie o funkciách WhatsAppu v beta verzii, by sme sa mohli dočkať heslom chránených záloh. Znamenalo by to bezpečné ukladanie na Google Drive vo vašom účte.

Aplikácia sama upozorňuje, že terajšie zálohy na Disk od Googlu nebudú zabezpečené. To je kompromitujúce, najmä keď zoberieme do úvahy, že bezpečnosťou sa táto aplikácia chváli. Faktom je, že správy sú šifrované, no uložením konverzácií na váš účet na Disku prídete o túto ochranu.

whatsapp

Zdroj: wabetainfo.com

Podľa tohto obrázka by toto mohlo byť čoskoro minulosťou a mali by ste mať možnosť svoje správy heslovať aj pri tejto forme zálohy, podobne ako to napríklad vyžaduje Threema pri zálohe vašich konverzácií. Kedy sa ale funkcia dostane do plnej verzie, zatiaľ nie je známe.

Zdroj: 9TO5Google

Prečítajte si aj:

WhatsApp konečne dostal tmavý režim: Ako si ho aktivovať?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>