WhatsApp konečne dostal tmavý režim: Ako si ho aktivovať?

0

Funkcia je aktuálne dostupná v beta verzii, následne bude sprístupnená všetkým používateľom.

WhatsApp síce z hľadiska počtu stiahnutí patrí do elitného klubu v rámci platformy Android, avšak z hľadiska reagovania na aktuálne trendy má táto aplikácia určité medzery. Jednou zo žiadaných funkcií bolo zakomponovanie tmavého režimu, ktorý je od jesene 2019 systémovou súčasťou platforiem Android a iOS a dnes ho ponúka množstvo aplikácií.

Dobrá správa je, že tmavého režimu vo WhatsAppe sme sa konečne dočkali. Portál AndroidPolice informuje, že táto funkcia je aktuálne dostupná vo verzii aplikácie 2.20.13. Tá je momentálne k dispozícii v beta verzii, čoskoro bude sprístupnená pre širokú verejnosť.

Ak ste nedočkaví, do beta testovania sa môžete prihlásiť cez Obchod Play – za predpokladu, že sú v programe beta testovania ešte voľné miesta. Alternatívne si môžete WhatsApp vo verzii 2.20.13 stiahnuť z overeného alternatívneho zdroja, z webu APK Mirror. Po nainštalovaní tejto verzie stačí spustiť WhatsApp, ťuknúť na tri bodky v pravom hornom rohu, vybrať položku Nastavenia – Chaty a ťuknúť na novú ponuku Motív. Môžete si vybrať medzi automatickým motívom na základe nastavení vášho systému, resp. tmavým či svetlým režimom.

Je škoda, že tmavý režim vo WhatsAppe nevyužíva potenciál AMOLED displejov. Nejde teda o skutočne čiernu farbu, ale skôr o tmavú šedú, ktorá je príjemnejšia na používanie počas noci.

Tmavý režim sme si aktivovali aj my v redakcii. Beta verziu sme si stiahli z webu APK Mirror

Titulná fotografia: newsbeezer

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

WhatsApp pre Android sa počtom stiahnutí dostal do elitného klubu

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>