WhatsApp Desktop si môžete stiahnuť z Microsoft Obchodu.

Službu WhatsApp môžete v jeden moment používať iba na jednom smartfóne. K dispozícii sú však oficiálne programy a aplikácie, ktoré umožňujú komunikovať s vašimi známymi aj cez počítač. Podmienkou je, aby ste mali telefón s nainštalovaným a aktivovaným WhatsAppom pri danom počítači a pred prvým použitím sa prihlásili naskenovaním QR kódu, ktorý sa zobrazí na obrazovke monitora.

WhatsApp svoj oficiálny doplnok pre počítače ponúka na stiahnutie na oficiálnej webovej stránke už dlhšiu dobu. Teraz pripravil tento doplnok aj vo forme aplikácie pre Windows 10, ktorú si stiahnete z Microsoft Obchodu. Podobne ako ostatné aplikácie známych služieb (Spotify, IrfanView), aj WhatsApp Desktop vznikol konverziou 32-bitového, resp. 64-bitového softvéru. Nejde teda o univerzálnu Windows aplikáciu, ktorá by bola vytvorená nanovo a plnohodnotne využívala možnosti platformy.

V praxi to až tak nevadí. Aplikácia WhatsApp Desktop si svoj účel plní dobre. Jedinou nepochopiteľnou vlastnosťou je, že zaberá až 400 MB priestoru na disku. Pre porovnanie, WhatsApp softvér, z ktorého aplikácia konverziou vznikla, zaberá po inštalácii 131 MB.

WhatsApp Desktop si môžete stiahnuť z Microsoft Obchodu. Pokiaľ preferujete klasický softvér, ten nájdete na oficiálnom webe výrobcu.

Prečítajte si aj:

Aplikácia Spotify Music je dostupná vo Windows Obchode. Stiahnete si ju iba do počítačov

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit