Windows 10 padal na počítačoch HP. Riešenie už existuje

1

Niektoré chyby sú špecifického charakteru a týkajú sa len počítačov jednej značky.

Teraz je to prípad HP a softvéru HP Software Component. Na chybu upozornil server Neowin, ktorý hovorí o tom, že ide o súvislosti s aktualizáciou pre Windows 10 označovanú ako KB4556799. Táto aktualizácia bola uvoľnená pre verzie 1903 a 1909 systému Windows 10.

Používatelia počítačov HP majú problémy so zamŕzaním systému a chybou, ktorá sa objavuje ako KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED. V niektorých prípadoch sa prejavuje zobrazením „modrej obrazovky smrti“.

Aktualizácia sa dá odinštalovať, no ak nemáte problémy so systémom, odporúčame ju ponechať. HP už má opravu a prostredníctvom Windows Update prináša aktualizáciu modulu HP Software Component na verziu 4.1.4.3079. Opravuje padanie systému, ktoré je príčinou konfliktu tohto komponentu s antivírusovým programom Windows Defender.

Zdroj: Neowin

Prečítajte si aj:

Windows 7 obsahuje chybu. Opravu ale nedostane každý

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>