Windows 10 vám vnúti Edge, aj keď ho nechcete

0

Je to ale krok, ktorý sme dlhšie čakali. Faktom je, že nahradí ďalej nerozvíjaný prehliadač Edge, ktorý bol v systéme od jeho začiatku.

Ak nemáte pozastavené inštalácie alebo nejaké obmedzenia v tejto súvislosti, Edge sa stiahne automaticky. Dozviete sa to už len z potreby reštartovať počítač. Aktualizácia nesie označenie KB4559309 a obsahuje práve Edge s jadrom Chromium.

Tento prehliadač sa tak stane integrálnou súčasťou operačného systému. Používať ho ale nemusíte. Nezmení ani predvolený prehliadač internetu.

windows update

Po reštarte sa zobrazí sprievodca s možnosťou importovania údajov z iných prehliadačov v systéme a synchronizáciou do cloudu. Takto budete mať aktuálne údaje v tomto browseri na viacerých počítačoch alebo smartfónoch.

Aj keď je tento krok zo strany Microsoftu pomerne rázny, netreba nad Edgeom lámať palicu. Je to rýchly prehliadač a odporúčame ho vyskúšať. Na pomalších počítačoch si okamžite všimnete, že je menej náročný ako Chrome od Googlu.

Zdroj: vlastné

Prečítajte si aj:

Microsoft prehliadaču Edge znížil nároky na pamäť takmer o tretinu

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>