Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prvá májová nedeľa spája vďaka behu celý svet už šesť rokov. Od Japonska a Kazachstanu, cez Namíbiu či Ekvádor, až po Austráliu a Indonéziu. Jeden moment, viac ako 300 lokalít, tisícky účastníkov a odbehnutných kilometrov robia z Wings for Life World Run najväčší globálny beh. Slovensko je jeho súčasťou od prvého ročníka.

Red Bull Content Pool

Sto percent z každého registračného poplatku a príspevku ide na výskumy a štúdie zamerané na liečbu poranení miechy. Už 5. mája 2019 môžete myšlienku tohto behu bez cieľovej čiary podporiť aj v jednom z piatich slovenských miest. Registrácia na organizované behy cez aplikáciu je otvorená do poslednej chvíle. Prihlasovanie bude možné ešte aj minútu pred štartom.

Nie ste bežci? Alebo sa necítite na priveľa kilometrov? Wings for Life World Run je pre každého – maratóncov, vozičkárov, a aj tých, ktorí si pobehnú iba za autobusom. Ak zvolíte to najpomalšie tempo, tak si na trati užijete štyri či päť kilometrov, kým vás dobehne stíhacie auto. To za vami vyrazí až pol hodinu po štarte, ktorý je o 13:00 hod. nášho času.

Potrebujete motiváciu? Vo švajčiarskom Zugu si štartovou čiarou tento rok prejde aj jeden z paralyzovaných pacientov, David Mzee, ktorý vďaka prelomovej štúdii STIMO môže po zranení robiť prvé pokroky. Svojím príspevkom a účasťou tak dáte nádej nielen Davidovi, ale aj miliónom ďalších.

Roman Rudakov/Red Bull Content Pool

Vyberte si jednu z týchto lokalít a poďte spoločne s celým svetom bežať pre tých, ktorí nemôžu:
o App Run Bratislava – Kuchajda, okruh má 3 km.
o App Run Piešťany – Sĺňava, okruh má 10 km.
o App Run Nitra – mestský park, okruh má 4 km.
o App Run Žilina – Budatínsky hrad, okruh má 5 km.
o App Run Vysoké Tatry – tento beh je už vypredaný.

Ak by ste sa chceli pred nedeľou trocha nakopnúť, tak si nechajte poradiť od bežkyne Romany Komarňanskej. Vo videách vám vysvetlí ako sa pripraviť na veľký bežecký deň, ale aj ako s behom začať pokiaľ ste začiatočník. Romana bude aj tento rok, podobne ako ďalší športovci, bežci a ambasádori, na štarte World Runu. Pridajú sa k nej Gabriel Švajda, Miroslav DJ EKG Ecker, Zuzana Vráblová, Miroslav Ševela, Zoltán Strcuľa či Jana Dukátová.

Registrácia na App Run

Prostredníctvom aplikácie a virtuálneho stíhacieho vozidla sa behu môžete zúčastniť kdekoľvek na Slovensku. Či už sa rozhodnete pre individuálny beh, alebo sa pridáte k jednému z organizovaných App Runov, myšlienku podporíte rovnako. Stiahnite si aplikáciu Wings for Life World Run, vyberte si miesto, na ktorom chcete bežať a zaplaťte štartovný poplatok 15 eur. Výška štartovného je rovnaká pre organizovaný aj individuálny App Run a 100 % z každého registračného poplatku putuje v plnej výške na konto nadácie Wings for Life. Appka je dostupná v Google Play aj App Store a funguje na princípe zaznamenávania odbehnutej vzdialenosti pomocou GPS. V pravidelných intervaloch vás bude informovať o pozícii virtuálneho stíhacieho auta a čase, kedy vás pri aktuálnom tempe dostihne.

Ak nemôžete byť tento víkend na štarte, tak sledujte LIVE stream. Uvidíte ako beží celý svet a chýbať nebudú ani zábery zo Slovenska. Viac informácií o podujatí a registráciu už nájdete tu.

 

Značky: