Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Dnes sa predstavil jedinečný ovládač Xbox Adaptive Controller, ktorý bol navrhnutý v spolupráci s komunitou a neziskovými organizáciami pre hráčov s obmedzenou pohyblivosťou s cieľom urobiť hranie hier ešte dostupnejšie.

Hráči s obmedzenou pohyblivosťou môžu pri hraní hier s tradičným ovládačom naraziť na neprekonateľnú bariéru. Xbox Adaptive Controller túto bariéru odstraňuje.

Xbox Adaptive Controller je bezdrôtový Xbox ovládač, ktorý je možné pripojiť k externými tlačidlám, spínačom, držiakom a joystickom, čo hráčom s obmedzenou pohyblivosťou prináša dostupné, jednoduché a vždy pripravené riešenie na hranie hier na platformách Xbox One a Windows 10. Ovládač je takisto vybavený aj dôverne známymi prednosťami tradičných Xbox ovládačov ako napríklad podpora Bluetooth, 3,5 mm konektor pre slúchadlá a funkcie Copilot a premapovanie tlačidiel.

Xbox Adaptive Controller bude dostupný koncom tohto roka exkluzívne iba v obchode Microsoft za odhadovanú maloobchodnú cenu 89 €. Viac podrobností o ovládači zverejníme o pár týždňov počas E3.

Viac informácií o dači Xbox Adaptive Controller a produktové fotografie nájdete na Xbox Wire.

Značky: