Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Tím Minecraft v štúdiu Mojang, 4J Studios a Microsoft sa podelia o skvelý nový obsah pre hru Minecraft: Console Edition a od júna začnú oficiálne vydávať mini hry prostredníctvom bezplatných aktualizácií.

Vymýšľať si vlastné pravidlá a nové formy hrania s priateľmi je mimoriadne obľúbenou aktivitou medzi hráčmi Minecraft: Console Edition a ešte dlho aj bude! S našimi novými mini hrami vám umožníme rýchlo a jednoducho zorganizovať súťaže s na mieru ušitými pravidlami bez toho, aby ste sa museli sústrediť na manuálne odpočty, prácne pripravovať truhlice s pokladmi alebo si pamätať stav zápasov.

Prvou mini hrou, ktorú uvedieme, bude Battle s trojicou máp. Umožní vám zorganizovať hru pre viacerých hráčov s bitkou o prežitie, kde rýchlosť, stratégia a niekedy aj šťastie rozhodne o víťazovi. Hráči v zápasoch Battle využívajú náhodne generované zdroje poschovávané v truhliciach na špeciálne navrhnutých PvP mapách a súperia medzi sebou v súboji na život a smrť, pokiaľ sa nerozhodne o víťazovi. Ale zábava neskončí ani keď vás porazia; zápas môžete ďalej sledovať a poletovať voľne ponad každú z arén ako netopier.

Zápasov v Battle sa môžu zúčastniť naraz až štyria hráči na delenej obrazovke a až ôsmi hráči cez Xbox Live. Nových hráčov pre vašu hru môžete pohodlne nájsť prostredníctvom systému na vyhľadávanie hráčov.

Značky: