Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosti, ktoré už začali používať atramentové technológie od Xeroxu, zaznamenali lepšie obchodné výsledky.

Hlásia zvýšenie objemu vytlačených strán, úspory z tlače na bežné natierané médiá a rýchlejší obrat v oblasti veľkoobjemovej transakčnej tlače. Xerox uviedol na veľtrhu Hunkeler Innovationdays (HID) vo švajčiarskom Lucern, ktorý skončil 23. februára, tri nové prírastky do svojho portfólia s atramentovými tlačiarňami:

  • Xerox Brenva HD Production Inkjet Press – hárkový atramentový tlačový stroj
  • Xerox Trivor 2400 Inkjet Press – atramentová tlač na papier z role Xerox High Fusion Ink
  • Xerox Rialto 900 Inkjet Press – atramentová tlač na papier z role s výstupom na hárok

Úsporné systémy od Xeroxu, atramentové technológie sprístupňujú a otvárajú tak tlačiarňam nové obchodné možnosti. V priebehu Hunkeler Innovationdays ukázal  Xerox, ako jeho riešenie atramentovej tlače umožňuje zákazníkom presun do najviac rastúcich oblastí súčasnosti, zahrňujúcich katalógy, knihy, transakčnú tlač a direct mailing.

„Príležitosti k atramentovej tlači už nie sú v nedohľadne – už sú totiž tu,” hovorí Andrew Copley, prezident divízie grafických komunikačných riešení v Xeroxe. „S ďalšou generáciou našich produkčných atramentových tlačiarní, dostanú zákazníci tú vhodnú technológiu za nižšiu cenu a s nižšími nárokmi na priestor v porovnaní s tradičnými atramentovými tlačiarňami.“

Rozbehnite direct mailing a transakčnú tlač s Brenva HD

Poskytovateľ digitálnej komunikácie a tlače McLays, sídliaci vo Veľkej Británii, kúpil stroj Brenva HD na rozšírenie svojho pôsobenia v oblasti direct mailingu a transakčnej tlače. V prvom mesiaci výroby vzrástol objem vytlačených strán o 15 percent, pri najväčšom vyťažení dosahoval až 150 000 vytlačených stránok za deň.

„V januári sme so strojom Brenva HD vytlačili viac ako 1,5 miliónov strán a sme presvedčení, že toto číslo môžeme v nasledujúcich mesiacoch zdvojnásobiť, hneď ako stroj prejde na 24 hodinovú výrobu,” povedal Gary Wheeler, výrobný manažér spoločnosti McLays. „Tlač sa dá veľmi jednoducho prevádzkovať s nízkym pokrytím, ľahkými odtieňmi a ostrým čiernym textom, čo je rozhodujúce v našom podnikaní, ktoré sa zameriava na transakčnú tlač.“

Atramentová tlač na bežné natierané ofsetové médiá s atramentom “High Fusion” a s tlačiarňou Trivor 2400

Belgická spoločnosť VPrint, zaoberajúca sa poskytovaním tlačových služieb, chcela zvýšiť kvalitu a individuálny prístup v oblasti veľkoobjemovej direct mailingovej tlače, bez toho, aby sa jej zvýšili náklady, za používanie špeciálnych médií pre atramentovú tlač. Spoločnosť testovala tlačiareň Trivor 2400 spolu s atramentom “High Fusion”.

„Chceli sme tlačiť na bežné natierané ofsetové médiá, v ofsetovej kvalite a objemoch, ale so všetkými výhodami atramentovej produkcie,“ hovorí Thierry Ngoma, riaditeľ závodu VPrint. „Atrament ‚High Fusion‘ a stroj Trivor 2400 zatiaľ napĺňajú naše očakávania – poskytujú skvelú kvalitu tlače, vysokú rýchlosť a úspory z použitia bežných natieraných médií bez nutnosti akýchkoľvek predbežných alebo následných úprav.“

Rozšírenie dokončovacích možností na tlačovom stroji Rialto 900

V priebehu prestížnej výstavy Hunkeler Innovationdays 2017 predvedie Xerox po prvýkrát verejnosti tlačiareň Rialto 900 s dvoma novými možnosťami inline dokončovania: dynamickým dierovaním a druhým vysokokapacitným vykladačom. Dynamická dierovačka umožňuje napríklad aj vytvorenie rôznych typov perforácií – kupónov, anketových lístkov, výplatných pások a pod. – a otvára tak nové možnosti pre transakčnú tlač a direct mailing. Druhý duálny vysokokapacitný vykladač navyše umožňuje režim nepretržitej prevádzky tlačového stroja.

Tieto schopnosti stavia na úspechu, ktorý v oblasti inovácií pre atramentové tlačiarne znamenal uvedenie tlačiarne Rialto 900 na Hunkeler Innovationdays pred dvomi rokmi. Mnoho poskytovateľov tlačových služieb dnes prechádza od čiernobielej tlače variabilného textu k plnofarebnej tlači atraktívnych direct mailových aplikácií.

Napríklad poskytovateľ tlače Datagraphic z Veľkej Británie používa dva stroje Rialto 900, ktoré zabezpečujú rýchlu transakčnú tlač veľkých objemov dát pre spoločnosti z verejnej i privátnej sféry. „Dodávame na dennej báze materiály, ktoré často musia byť vytlačené a expedované v rade hodín a Rialto 900 nám to umožňuje vykonávať vo veľkých objemoch, v zodpovedajúcej kvalite a vo veľmi krátkom časovom horizonte,“ hovorí riaditeľ Datagraphic Robert Hoon.

Okrem prístrojov Brenva HD, Trivor 2400 (používajúceho technológiu High Fusion Ink) a Rialto 900 budú v rámci HID vystavené aj Xerox FreeFlow Core, Xerox FreeFlow Digital Publisher, XMPie PersonalEffect suite, XMPie Circle a XMPie Campaigns-on-Demand. V stánku budú k dispozícii aj rôzne aplikácie a možnosti pre rozvoj podnikania.

Dostupnosť
Výroba dynamickej dierovačky bude zahájená ešte v 1. štvrťroku tohto roku a duálny vysokokapacitný vykladač sa dostane na trh v 2. štvrťroku. Oba budú k dispozícii na objednávanie už behom Hunkeler Innovationdays.

„Kompletné portfólio inkjetových tlačových strojov predstavené na veľtrhu Hunkeler Innovationdays je teraz uvedené na trhu aj v Českej a Slovenskej republike,“ hovorí Peter Jetel, produktový manažér spoločnosti XEROX.

Značky: