Nová generácia nadviaže na aktuálne modely.

Xiaomi sa v roku 2021 zviditeľnilo dobre vybavenými tabletmi Pad 5 a Pad 5 Pro, ktoré mali okrem výbornej ceny aj skvelú výbavu. V redakcii sme mali možnosť otestovať model Pad 5, ktorý zanechal veľmi dobrý dojem. Je to zariadenie s veľkým displejom na zábavu a bežné používanie. Vo svojej cenovej kategórii ponúka bezkonkurenčnú kombináciu špičkovej multimediálnej výbavy a vysokého výkonu.

Neskôr sa na trh dostali aj ďalšie verzie, ktoré boli minulý rok doplnené aj tabletom Redmi Pad. Portál GSMArena aktuálne informuje, že Xiaomi už tento rok uvedie novú generáciu tabletov Pad 6 a Pad 6 Pro. Zdroj zároveň zverejnil očakávané technické parametre oboch modelov.

iPad (2022) vs Xiaomi Pad 5Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
iPad (2022) vs Xiaomi Pad 5

Xiaomi 6 a 6 Pro by mali mať identické rozmery displejov. Malo by tak ísť o 11-palcové IPS LCD panely s rozlíšením 2880 × 1800 pixelov. Odlišná bude obnovovacie frekvencia, ktorá by mala byť pri klasickom modeli 120 Hz, pričom Pro model by ju mal mať až na úrovni 144 Hz. Obe verzie budú podporovať HDR10+ a Dolby Vision. Identické by malo byť aj rýchle 67 W nabíjanie. 

Predpokladá sa, že Pad 6 pravdepodobne dostane do výbavy dostatočne výkonný Snapdragon 870, zatiaľ čo Pad 6 Pro by mal dostať minuloročný Snapdragon 8+ Gen 1. Nemala by chýbať pamäť RAM s až 12 GB a úložisko s kapacitou 512 GB. 

V oblasti zabezpečenia sú očakávané aj snímače odtlačkov prstov.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.