Najnovší tablet od Sony sa predstaví už o pár dní v Barcelone. Informácia sa objavila v oficiálnej aplikácii Xperia Lounge.

Spoločnosť Sony nechcene potvrdila existenciu tabletu Xperia Z4 Tablet, ktorý bude verejnosti predstavený už o pár dní. Informácia o novom zariadení sa objavila v aplikácii Xperia Lounge, ktorú Sony využíva na zdieľanie informácií s používateľmi. O tablete zatiaľ nie je dostupných veľa informácií, screenshot však potvrdzuje rozlíšenie displeja 2K, najnovší ultra-rýchly procesor a najlepšiu výdrž batérie.

Z vyššie uvedeného predpokladáme, že Xperia Z4 Tablet bude vybavený osemjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 810 s 3 alebo 4 GB operačnej pamäte. Rozlíšenie displeja by malo byť 2,560 x 1,440. Otázna je veľkosť displeja – Xperia Z2 Tablet mal 10-palcov, Z3 bol vybavený 8-palcovým displejom. V prípade Z4 Tabletu predpokladáme návrat k 10-palcovej veľkosti. Samozrejmosťou by malo byť vodotesné šasi s minimalistickou hmotnosťou a hrúbkou.

Krátka správa s informáciami o novom tablete by mala byť zverejnená prostredníctvom aplikácie Xperia Lounge o polnoci na 3. marca. Predstavenia v rámci MWC sa dočkáme o niekoľko hodín skôr.

Existenciu Z4 Tabletu prezradila oficiálna aplikácia spoločnosti Sony

Existenciu Z4 Tabletu prezradila oficiálna aplikácia spoločnosti Sony

Zdroj: Xperia Blog

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit