YouTube pre Android pokračuje v obmedzení rozlíšenia obrazu

0

Na rad prichádza India, ktorá bude mať takisto preddefinované rozlíšenie 480p.

V mnohých krajinách je obmedzenie podobné, tu si však môžete nastaviť vyššie rozlíšenie. Hoci rozlíšenie 480p považujeme na smartfóne v mnohých prípadoch dostatočné, v našom regióne si ho budete môcť zvýšiť.

Nižšie rozlíšenie nebude na smartfónoch tak viditeľné ako na veľkých uhlopriečkach. A navyše mnohí majú zapnuté video so smartfónom na výšku. Server 9TO5Google informuje o tom, že ďalšie obmedzenia v rozlíšení sa nebudú týkať len USA a Európy.

Práve aktuálna situácia s koronavírusom mení zvyklosti používateľov. Tomu sa musia sčasti prispôsobiť aj firmy poskytujúce služby. Nakoniec v prípade Indie musel Google zasiahnuť dôraznejšie.

Preto používatelia z Indie nebudú mať možnosť opätovne zvýšiť štandardne nastavené rozlíšenie 480p. Zaujímavosťou je to, že obmedzenia sa netýkajú len po pripojení k dátovej sieti operátora alebo aj rýchlej Wi-Fi sieti.

Zdroj: 9TO5Google

Prečítajte si aj:

Koronavírus: YouTube a Netflix znižujú v Európe kvalitu videí

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár