Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Mladá mamička Nikoleta sa dnes ráno prechádzala so svojím synčekom po Obchodnej ulici. Prechádzajúc okolo bankomatu si v ňom všimla bankovky, no nikoho v okolí nevidela. „Nevedela som, ako v takomto prípade postupovať, po telefonáte s manželom som preto kontaktovala políciu a bankovky v hodnote sto eur som zaniesla do najbližšej pobočky banky,“ povedala Nikoleta počas spisovania potrebný formulárov na návšteve pobočky.  Mladá mamička postupovala správne. Ten, kto nájde v bankomate zabudnuté peniaze, by mal okamžite kontaktovať políciu a príslušnú banku, ktorej bankomat patrí.

 Môže sa to stať. Doba je dnes rýchla a ľudia pri vyberaní hotovosti už môžu myslieť na povinnosti, ktoré ich čakajú počas dňa. To sa zrejme stalo aj dnes ráno človeku, ktorý si vybral sto eur z bankomatu ČSOB, no nevzal si ich. Opustené bankovky však zahliadla mladá mamička Nikoleta, ktorá bola so svojím synčekom na rannej prechádzke a zareagovala veľmi správne. Kontaktovala banku a políciu.

Ako postupovať ak nájdete zabudnuté bankovky

 Ak nájdete v bankomate peniaze, ktoré vám nepatria, čo najskôr kontaktujte banku a políciu. Banka následne identifikuje podľa kamerového záznamu a platobnej karty klienta, ktorý hotovosť vyberal. V prípade, že by si človek, ktorý peniaze našiel, hotovosť, ktorá mu nepatrí, nechal, išlo by o bezdôvodné obohatenie a následne by sa vystavil riziku trestného stíhania zo strany poškodeného klienta, ktorý si peniaze v bankomate zabudol. Klient, ktorí po čase zistí, že mu chýba hotovosť a zabudol si ju v bankomate, by mal takisto čo najskôr kontaktovať svoju banku.

 

Značky: