Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Po zhruba rok a pol trvajúcej prestávke sa obľúbené zelené kolobežky platformy Bolt vracajú na košické ulice. Obyvatelia metropoly sa môžu tešiť na desiatky obľúbených strojov a tiež aj nové bezpečnostné funkcie, ktoré spoločnosť zaviedla pre ochranu používateľov a ich okolia.

Bolt sa dlhodobo snaží o bezpečnú a usporiadanú prevádzku prostriedkov mikromobility. Dbá na zásady správnej jazdy či parkovania, pravidelne ich svojim používateľom pripomína priamo prostredníctvom aplikácie alebo na svojich kanáloch. Novými bezpečnostnými opatreniami, s ktorými sa Košičania dostanú do kontaktu, sú napríklad aj testy na odhalenie jazdy vo dvojici, prevencia jazdenia šmykom či kognitívny test schopností. Jeho úlohou bude zabrániť jazdám pod vplyvom alkoholu a prístupný bude v exponovaných časoch, kedy je pravdepodobnosť jazdy pod vplyvom alkoholu najväčšia. Obyvateľov Košíc možno milo prekvapí aj nová funkcia založená na senzoroch kolobežiek, ktoré zisťujú, či je stroj vo vzpriamenej polohe. Ak nie je a všímavý okoloidúci kolobežku zodvihne, tá sa mu namiesto spustenia alarmu poďakuje. „Novinkou v Košiciach bude aj bodové hodnotenia používateľov. Jazdci sú za rôzne priestupky či zlé parkovanie hodnotení a ak budú na chvoste rebríčka, budú si musieť naštudovať vzdelávacie materiály zamerané na bezpečnú jazdu. Ak sa nezlepšia, obmedzí sa im rýchlosť a neskôr môžu mať aplikáciu zablokovanú. Tento systém funguje už aj v ostatných mestách a prináša výsledky, napríklad výskyt jazdy vo dvojici sa znížil o viac ako 98,5 %“ vysvetľuje Peter Mesarč, Country Manager pre kolobežky Bolt pre Českú a Slovenskú republiku a dodáva: “Ako Košičan som nesmierne rád, že si moji krajania doslova vypýtali naše kolobežky naspäť. Cítim, že mestu treba pomôcť ekologickou a dostupnou alternatívou, akou sú aj naše zelené kolobežky.”

Košičania sa od dnes môžu voziť kolobežkách, ktoré disponujú vymeniteľnou batériou a sú 100 % recyklovateľné s očakávanou životnosťou 60 mesiacov. Nič sa nezmenilo ani na spôsobe stiahnutia aplikácie, dostupná je na Google Play aj na App Store, používatelia si kolobežky môžu požičať aj v piatich ďalších slovenských mestách: konkrétne v Bratislave, Nitre, Trnave, Trenčíne a v Piešťanoch. Na návrat zelených kolobežiek sa však môžu začať tešiť aj v ďalšom meste na východe Slovenska, s ktorým spoločnosť Bolt práve rokuje o návrate svojich kolobežiek.

Značky: