Pred pár dňami sa objavili prvé problémy s OLED displejmi.

Zákaznícky servis spoločnosti problém uznal a Apple v súčasnosti hľadá riešenie. Predbežný odhad pracuje s verziou, že ide o problém so systémom a softvérom. Je to rozhodne ten lepší prípad, keďže ho je možné vyriešiť aktualizáciou. Ak by bol problém s hardvérom, Apple by bol následné nútený pripraviť zvolávaciu akciu, čo je podstatne náročnejšie.

Je aj celkom prirodzené, že používatelia chcú vedieť, či ich zariadenie nemá spomínaný problém s displejom. Apple problém „zelenej obrazovky“ nemá pritom prvýkrát. Predchádzajúce problémy boli spôsobené chybami v displejoch od spoločnosti LG.

Existuje jednoduchý spôsob, ako zistiť, či má vaše zariadenie problém so „zelenou obrazovkou“. Prejdite do prostredia so slabým osvetlením a upravte jas telefónu na najnižšiu úroveň. Potom zapnite iné ako čierne aplikácie s nízkym kontrastom. V týchto nastaveniach sa problém prejaví, aj keby bol miernyBez ohľadu na to, ako výrazne sa problém s displejom prejavuje, okamžite po vydaní aktualizácie vykonajte opravu, aby sa problém nezhoršil.

Séria iPhone 12 používa displeje od dvoch juhokórejských výrobcov displejov – Samsung a LG Display. Aj keď existujú správy, že pravdepodobnosť výskytu problému so zelenou obrazovkou je pri LG o niečo vyššia, o tomto tvrdení nemáme žiadne dôkazy. 

Zatiaľ sa zdá, že problém majú obrazovky od Samsungu (kód G9N / G9P) aj LG (kód GVC / GH).

Zdroj: GizChina

Prečítajte si aj:

Xiaomi Mi 10T Pro: Najlepšie foto vlastnosti

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.