Zelený displej: Takto zistíte, či sa problém týka aj vášho iPhonu 12

1

Pred pár dňami sa objavili prvé problémy s OLED displejmi.

Zákaznícky servis spoločnosti problém uznal a Apple v súčasnosti hľadá riešenie. Predbežný odhad pracuje s verziou, že ide o problém so systémom a softvérom. Je to rozhodne ten lepší prípad, keďže ho je možné vyriešiť aktualizáciou. Ak by bol problém s hardvérom, Apple by bol následné nútený pripraviť zvolávaciu akciu, čo je podstatne náročnejšie.

Je aj celkom prirodzené, že používatelia chcú vedieť, či ich zariadenie nemá spomínaný problém s displejom. Apple problém „zelenej obrazovky“ nemá pritom prvýkrát. Predchádzajúce problémy boli spôsobené chybami v displejoch od spoločnosti LG.

Existuje jednoduchý spôsob, ako zistiť, či má vaše zariadenie problém so „zelenou obrazovkou“. Prejdite do prostredia so slabým osvetlením a upravte jas telefónu na najnižšiu úroveň. Potom zapnite iné ako čierne aplikácie s nízkym kontrastom. V týchto nastaveniach sa problém prejaví, aj keby bol miernyBez ohľadu na to, ako výrazne sa problém s displejom prejavuje, okamžite po vydaní aktualizácie vykonajte opravu, aby sa problém nezhoršil.

Séria iPhone 12 používa displeje od dvoch juhokórejských výrobcov displejov – Samsung a LG Display. Aj keď existujú správy, že pravdepodobnosť výskytu problému so zelenou obrazovkou je pri LG o niečo vyššia, o tomto tvrdení nemáme žiadne dôkazy. 

Zatiaľ sa zdá, že problém majú obrazovky od Samsungu (kód G9N / G9P) aj LG (kód GVC / GH).

Zdroj: GizChina

Prečítajte si aj:

Xiaomi Mi 10T Pro: Najlepšie foto vlastnosti

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Jeden komentár

  1. Nemyslím si že to bude softvérová záležitosť. A netýka sa to iba Apple. Pozrite si napríklad aj svoj Samsung.
    Zapnite si nejaké biele pozadie a potom sa na displej pozrite z roznych uhlov. Jeden do zelena druhý do červena. Chvália sa nadokonalejšími displejmi na svete ale zobraziť bielu tak aby bola biela a ešte aj z rôznych uhlov je problém. Je to skoro na každom telefóne, na niektorých viacej, na niektorých menej, podľa toho aké máte štastie. Vyzerá to preto na technológiu výroby. Neviem prečo si toto nevedia ustrážiť alebo otestovať a hlavne pri vlajkových lodiach. Dáte za telefón 1000 Eur a biela na displeji hádže farby ako dúha.
    Kedysi boli aj IPS v tomto dobré ale aj tie už dnes do žlta, do červena a problémy s podsvietením.
    Pchajú do telefónov kade jaké hovadiny ale najdôležitejšiu súčasť – displej – nevedia poriadne vyrobiť ani v 21 storočí …

Pridaj komentár