Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový CEO spoločnosti ZľavaDňa, Martin Rakovský, vstúpil do firiem ZľavaDňa s.r.o. a SlevaDne s.r.o. aj vlastnícky. Vo februári odkúpil podiel v týchto firmách od jediného vlastníka, Petra Pašku. Súčasťou transakcie sú aj podiely v projektoch Bookio.sk a Bookio.cz. Martin Rakovský tak od marca vystupuje vo funkcii CEO aj spolumajiteľa firmy.

Zmena nastala pár mesiacov po tom, čo z firmy odišiel predchádzajúci spolumajiteľ a CEO ZľavaDňa, Zdenko Hoschek. „Martin prišiel do firmy na pozíciu CEO. Projektu však uveril natoľko, že sa rozhodol do firmy aj vlastnícky vstúpiť,“ vysvetľuje Peter Paška, spolumajiteľ ZľavaDňa. „Z jeho rozhodnutia sa veľmi teším, pretože sa s Martinom výborne dopĺňame a zároveň to potvrdzuje jeho dôveru v našu víziu,“ dopĺňa Paška. Formálne sa stal Martin Rakovský spolumajiteľom najväčšieho slovenského zľavového portálu začiatkom marca, rokovania prebiehali od začiatku roka 2018.

Do firmy prišiel Rakovský v októbri minulého roka, kedy na poste CEO vystriedal práve Hoscheka. „Keď som dostal ponuku pracovať pre ZľavaDňa, neváhal som. Projekt, ľudia a hodnoty, ktoré prinášame zákazníkom a partnerom, ma inšpirovali do tej miery, že som do spoločnosti vstúpil aj vlastnícky,“ upresňuje Martin Rakovský, CEO a nový spolumajiteľ ZľavaDňa.

Martin Rakovský

Nová éra

Podľa Petra Pašku ide o zavŕšenie jednej éry firmy. „ZľavaDňa je lídrom na trhu už 8 rokov, pričom sme ako jediný zľavový portál nepretržite v zisku. Chceme sa však naďalej zlepšovať, prinášať nové produkty a služby,“ hovorí. Zároveň dopĺňa, že sa ZľavaDňa v najbližšom období zameriava na výrazný technologický a produktový rozvoj. „Martin je tým správnym človekom, ktorý dokáže posunúť firmu na novú úroveň,“ uzatvára Paška.

Martin Rakovský začínal svoju profesionálnu kariéru vo finančnom sektore, z ktorého sa presunul do poštových služieb a logistiky. Jeho prvou zastávkou v tomto segmente bol slovenský startup Shiculka & Macatch. Ten odkúpila holandská logistická firma TNT Post, kde následne pracoval na pozíciách COO a CEO. Posledných 6 rokov pôsobil na pozícii General Director pre rakúsku poštu v dcérskej spoločnosti na Slovensku. V ZľavaDňa sa angažuje od minulého roka.

Značky: