Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Tom Drechsler, ktorý do marca 2023 pôsobil ako šéfredaktor časopisu AUTO BILD a bol konateľom skupiny AUTO BILD Group, prevezme od 1. júla vedenie komunikačného oddelenia spoločnosti Škoda Auto. Na tejto pozícii nahradí skúsenú novinárku a manažérku komunikácie Ariane Kilian, ktorá z osobných dôvodov dočasne opúšťa koncern Volkswagen.

Klaus Zellmer, predseda predstavenstva Škoda Auto, uviedol: „Ariane Kilian zásadne ovplyvnila komunikačnú stratégiu Škoda Auto. Viedla inovatívne kampane, ako napríklad našu elektrickú ofenzívu prostredníctvom projektov Explore More a Let’s Explore, a vytvorila pre značku Škoda pozíciu orientovanú na budúcnosť. Jej odborné vedomosti, kreativita a nasadenie stanovili pre našu automobilku nové štandardy. Rešpektujem a chápem jej rozhodnutie nateraz uprednostniť svoj osobný život. Súčasne ma teší, že sme v osobe Toma Drechslera získali skúseného odborníka v oblasti automobilového priemyslu a komunikácie.“

Ariane Kilian dodala: „Ďakujem Klausovi Zellmerovi za dôveru a tvorivú spoluprácu. Som presvedčená, že Tom Drechsler úspešne pokračuje v budovaní pozície Škoda Auto v ére elektromobility. Má k dispozícii silný a motivovaný tím komunikačného oddelenia. Celému tímu aj všetkým zamestnancom spoločnosti Škoda Auto srdečne ďakujem za čas strávený v Českej republike.” Ariane Kilian prevzala vedenie komunikačného oddelenia v júni 2022, teda v čase, keď Klaus Zellmer nastúpil do funkcie predsedu predstavenstva Škoda Auto. Vyštudovaná novinárka pôsobí v koncerne Volkswagen od roku 2006. Predtým pracovala v nakladateľstve Burda, v denníku Frankfurter Rundschau a ako tlačová hovorkyňa v Nemeckom spolkovom sneme. Okrem iného viedla tím Internej komunikácie koncernu Volkswagen, ako aj komunikačné oddelenie spoločnosti Volkswagen Group Components a koncernovú divíziu Technik. Tu zásadným spôsobom formovala internú a externú komunikáciu v oblasti transformácie smerom k elektromobilitu a výrobe batériových systémov.

Tom Drechsler prevezme vedenie komunikačného oddelenia spoločnosti Škoda Auto od 1. júla 2023. Tento skúsený novinár začal svoju kariéru v Lüneburgu a v roku 1991 nastúpil do nakladateľstva Axel Springer Verlag. Drechsler zastával rôzne vedúce pozície, napríklad politického redaktora časopisu BILD a zástupcu šéfredaktora časopisu BILD am SONNTAG. Od augusta 2017 do februára 2023 pôsobil ako šéfredaktor a konateľ časopisu AUTO BILD, kde niesol zodpovednosť za motoristické témy naprieč značkami vo všetkých periodikách skupiny BILD.

Značky: