Zoom pracuje na preklade videohovorov v reálnom čase
K tomuto cieľu má pomôcť spoločnosť Kites, v ktorej pracujú odborníci na strojové učenie.
Zoom oznámil, že plánuje získať Karlsruhe Information Technology, nemecký startup, ktorý sa špecializuje na preklady v reálnom čase založené na strojovom učení. Spoločnosť, ktorá je známa pod názvom Kites, má väzby na Technologický inštitút v Karlsruhe.
Zoom nezdieľal finančné podmienky dohody, ale zverejnil, že uvedenie do prevádzky pomôže platforme priniesť funkcie strojového prekladu. Nie je vylúčené, že Zoom otvorí v Nemecku výskumné a vývojové centrum.
Akvizícia by mala spoločnosti pomôcť udržať krok s konkurenciou, ako je Cisco, ktoré nedávno pridalo do svojho softvéru Webex funkciu prekladu v reálnom čase, vrátane slovenčiny. Zatiaľ čo Zoom zažil pôsobivé využitie počas celej pandémie, konkurencia rovnako rástla.
Zdroj: Engadget
Prečítajte si aj:
Podobné články
Najlepšie filmy na Netflixe 2026 (17. týždeň)
Monitory LG: extrémne rozlíšenie aj flexibilita pre hráčov
Najlepšie seriály na Netflixe 2026 (17. týždeň)
Novinka vo WhatsAppe: Zálohy správ môžu fungovať úplne inak
Mechanika alebo analóg? Klávesnica Logitech G512 X spája výhody oboch
TOP 10 filmových noviniek na internete 2026 – 17. týždeň