V novom vydaní časopisu TOUCHIT zájdeme do Barcelony. Boli sme na výstave MWC, kde boli predstavené najnovšie smartfóny, okrem iného aj nová legendárna Nokia 3310. V našej veľkej reportáži sa dočitate všetko podstatné. Pozrieme sa aj na inteligentnú domácnosť od Telekomu. Ako to môže v našich domoch a bytoch vyzerať už dnes? Dočítate sa v našom článku.

Stalo sa vám, že ste si už chatovali s cestovnou kanceláriou, alebo s vašou obľúbenou reštauráciou? Viete o tom, že ste pritom vôbec nemuseli komunikovať s človekom, ale odpisoval vám chatbot? V našom článku o chatbotoch či ich naozaj čaká snubná budúcnosť a či ich počet bude stále narastať.

Poradíme vám ako sa nenechať oklamať na internete, pomôžeme aj s výberom najlepšieho multimediálneho zariadenia do obývačky. Zavedieme vás aj do Babindolu, kde pestujú slovenské paradajky a cez počítač tam ovládajú aj čmeliaky.

Otestujeme aj prémiové multi-room reproduktory, smartfóny v strednej triede a dokonca aj robotický mopovač iRobot Braava Jet 240. Pre hráčov sme otestovali kompletnú hernú výbavuu od Lenova, ktorá je skutočne vymakaná. Nezanedbali sme ani softvérové tipy. Vedeli ste, že na Google Fotkách môžete zálohovať všetky svoje fotky bez toho, aby ste za to niečo platili? Poradíme aj ako si ochránite vaše používateľské kontá a ako zabezpečiť smartfón proti ukradnutiu.

Navyše si každý náš čitateľ môže stiahnuť softvér WebSite X5 Evolution 13 na tvorbu webstránok úplne zadarmo.

To však nie je všetko, čítajte ďalej, čo všetko za dovziete v najnovšom čísle TOUCHIT. TOUCHIT je moderný časopis pre moderných ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať výhodné predplatné a teraz aj s púzdrom na tablet zadarmo>>

Pozrite si kompletný obsah vydania:

 

MWC 2017 – najlepšie mobilné zariadenia tejto jari

Na výstavu MWC v Barcelone sme sa poriadne pripravili a oplatilo sa. Videli sme na jednej strane úplne najvýkonnejšie smartfóny s neuveriteľnými možnosťami napr. pri fotení a na druhej strane sme boli svedkami znovuzrodenia legendy.

Chatboty: prehnané nadšenie, alebo skutočná budúcnosť on-line služieb?

Je možné, že stojíme na prahu ďalšej veľkej zmeny webu. Tak ako situáciu zmenil príchod veľkých sociálnych sietí, ktoré zahltili web zdieľacími tlačidlami a ponúkli pre mnohých novú vstupnú bránu do internetu, tak môže web a mobilné aplikácie poznamenať nová éra chatbotov. Bude to ale naozaj tak?

Prelamovanie dvojfaktorového overovania – ako sa nenechať oklamať?

Ako podvodníci prelamujú dvojfaktorové overovanie webových služieb? Aké metódy používajú? Nenechajte sa nachytať a neučte sa na vlastných chybách. Dané postupy sa dajú veľmi dobre rozpoznať. Stačí pochopiť, ako vôbec k takýmto podvodom dochádza.

Smartfóny v strednej triede

Čo majú všetky tri telefóny v našom teste spoločné? Okrem toho, že sú to adepti strednej triedy, majú v názve číslo 2017. Výrobcovia tak prichádzajú s inovovanými smartfónmi, ktoré sú už zabehnuté z minulých rokov, keďže vymýšľať stále nové názvy a označenia je niekedy  kontraproduktívne. Dokonca aj Apple, ktorý má len pár (doslova) telefónov ročne, používa najjednoduchšie označenie, aké môže. To je výhoda aj pre používateľa. Jednoducho vie, že mal A3-ku alebo K10-ku z minulého roka a ak zvažuje vymeniť starý za nový, vie, do čoho ide.

Konvertibilné notebooky

V tomto teste máme dva konvertibilné notebooky. Majú rovnakú konštrukciu, teda kĺb, ktorý umožňuje 360° otočenie displeja. Dajú sa použiť ako tablet, hoci povedzme si hneď, že na tablet sú oba stroje ťažké. V lietadle, vo vlaku alebo autobuse na bežné čítanie, keď viete, že nebudete potrebovať písať texty, je to voľba. K multirežimu používania sa staviame mierne skepticky. Aj tak to budú v drvivej väčšine času notebooky, nie tablety alebo prezentačné nástroje. Tá možnosť tu ale je a pre mnohých bude výhodou.

To však nie je všetko, čítajte ďalej, čo všetko za dovziete v najnovšom čísle TOUCHIT. TOUCHIT je moderný časopis pre moderných ľudí, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať výhodné predplatné a teraz aj s púzdrom na tablet zadarmo>>