Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ide o prvý podielový fond tohto typu na Slovensku.

Pre investorov je téma kryptomien atraktívnou príležitosťou ako zhodnotiť svoje peniaze. Aktívum s vysokou volatilitou, no so zaujímavým potenciálnym zhodnotením, sa odporúča ako doplnkový typ investovania a odteraz ho môžu investori využiť aj prostredníctvom podielového fondu, ktorý pre nich vytvorila správcovská spoločnosť 365.invest. Svojim klientom prináša nový Blockchain fond, akciový fond, ktorý je určený pre skúsených, vytrvalých a inovácií-chtivých investorov.

Kryptomeny sa tešia veľkej popularite približne od roku 2013. Najznámejšou krypomenou je Bitcoin. Aby mohol fungovať ako prevoditeľné a transakčné aktívum, vznikla technológia blockchain, no už v roku 2014 sa objavili prvé úvahy ako blockchain využiť aj na iné účely. Začali tak vznikať prvé projekty využívajúce blockchain ako distribuovanú databázu pre využitie v podnikovej sfére, štátnej správe, prípadne inde.

„Technológia blockchain je sieťová infraštruktúra, ktorá umožňuje rôznym distribuovaným softvérovým aplikáciám ukladať, uchovávať a sprístupňovať údaje spôsobom, ktorý zaručuje vysokú dostupnosť a integritu týchto údajov, ktoré sú autentické, nepopierateľné, nemenné a sú prakticky nezničiteľné,“ vysvetľuje Matej Varga, vedúci riadenia investícií v správcovskej spoločnosti 365.invest. Do blockchainu sa ukladajú len základné údaje o transakciách, udalostiach alebo správach vznikajúcich v rámci ekosystému vzájomne komunikujúcich účastníkov. Ide o záznam o vlastníctve majetku, prevode majetku alebo databázu identifikačných záznamov.

Investovanie do revolučných technológií

Blockchain fond správcovskej spoločnosti 365.invest je podielový fond zameraný na nákup akcií firiem orientovaných na blockchainové technológie. Tieto malé aj väčšie spoločnosti implementujú blockchain do svojej prevádzky. Fond ponúkne približne 20 na burze obchodovaných akcií amerických, kanadských a európskych spoločností pôsobiacich v oblasti blockchain technológií (napr. ťažbári a burzy kryptomien, softwarové firmy, online gaming, e-commerce),“ upresňuje Matej Varga.

Investor tak dostáva možnosť nakupovať podiely firiem pracujúcich na prevratných revolučných technológiách, ktoré majú široké možnosti využitia, ale pritom sú bezpečné a transparentné.

„Je v našom záujme ponúknuť klientom rôznorodé portfólio podielových fondov, vďaka ktorému budú mať možnosť vyskladať si svoje investície tak, aby im v budúcnosti priniesli čo najlepšie zhodnotenie. Od októbra tak majú možnosť investovať do štandardných fondov ako je Zmiešaný aktívny fond či obľúbený Realitný fond, no chytiť sa príležitosti a pracovať na zaujímavom zhodnotení v budúcnosti môžu aj pomocou fondov, ktoré nielen kopírujú svetové trendy, ale prinášajú do sveta investovania žiadanú pestrosť. Preto im spolu s Blockchain fondom ponúkame aj Eko fond. Oba fondy sú určené pre skúsenejších investorov, ktorí sú odhodlaní investovať do firiem budúcnosti a počkať si na výnos v dlhšom investičnom horizonte,“ vysvetľuje strategické smerovanie správcovskej spoločnosti 365.invest vo vzťahu ku klientom jej generálny riaditeľ Gabriel Balog. Zdôrazňuje aj potrebu diverzifikácie investičného portfólia klienta, ktoré by sa malo rozkladať do konzervatívnych, ale zároveň aj dynamických riešení. 

Akciový fond s fokusom na prevratnú technológiu je určený investorom, ktorí sa neboja rizika a na svoje výnosy sú ochotní si počkať. Ideálna forma investovania do blockchainu predstavuje nákup aktív na pravidelnej báze, v menších sumách, čím si investor zaistí čo najvyšší možný výnos aj napriek výkyvom trhu,“ dopĺňa ho Matej Varga.

Vybrané akcie blockchainového fondu sa v 365.invest budú prehodnocovať pravidelne, spoločnosť vyberá spomedzi akcií so silným trendom rastu a potenciálom prekonávať ostatné blockchainové akcie. Vďaka zabezpečovacím nástrojom je fond pripravený zmierňovať riziko poklesu v čase možnej recesie v ekonomike.

O Blockchain fonde 365.invest správ. spol., a.s.:

  • možnosť investovať do Blockchain fondu od 1.10.2021
  • do 30.11.2021 klient neplatí vstupný poplatok za investovanie do Blockchain fondu
  • približne 20 na burze obchodovaných akcií spoločností zameraných na blockchainové technológie a kryptomeny
  • určený investorom s vysokou toleranciou voči výrazným výkyvom hodnoty investície
  • vhodný na pravidelné a dlhodobé investovanie
  • odporúčaný investičný horizont: min. 7 rokov
  • fondy zamerané na blockchain akcie sa zhodnotili za rok 2020 o 90-150%, a za uplynulých 12 mesiacov o 151-273%

Značky: