Oba balíky ponúknu spolu 2 GB za 5 eur.

4ka upravila existujúci balík GIGA PLUS, ktorý po novom ponúkne 1 GB dát len v sieti obchodného partnera, teda v tzv. národnom roamingu, za 4 eurá. Balík GIGA PLUS oddnes funguje ako doplnok k dátovému balíku GIGA.

GIGA PLUS bolo doteraz možné využívať naraz v sieti 4ky i v národnom roamingu. Stávalo sa však, že objem 1 GB dát bol používateľmi vyčerpaný primárne v sieti 4ky a na dátovanie v sieti národného roamingu nemusel vždy zostať dostatočný objem dát v balíku. Preto si po novom môžu Štvorkári k balíku GIGA (1 GB vo vlastnej sieti 4ky za 1 euro na 30 dní), zakúpiť ako doplnok balík GIGA PLUS s dátami už len pre sieť národného roamingu. Takisto obsahuje 1 GB dát (iba v národnom roamingu) a stojí 4 eurá.

To môže byť výhodné pre určitú skupinu používateľov, ktorí používajú dáta v oblastiach, kde sa sieť 4ky často prepína so sieťou Telekomu v rámci roamingu. Štandardne totiž za 1 MB dát zaplatíte štvrtému operátorovi 4 centy, ak nemáte aktivovaný príslušný balík. V praxi to znamená, že ak by ste za mesiac preniesli v národnom roamingu viac ako 100 MB, potom je výhodnejšie kúpiť balík GIGA PLUS. Dodajme, že národný roaming je aktuálne dostupný iba v 2G sieti s pomerme pomalými prenosovými rýchlosťami, viď. tabuľka. Prípadne si môžete vypnúť národný roaming, aby vaše zariadenie nespotrebovávalo dáta mimo siete 4ky. Toto nastavenie nájdete v Androide, iPhone ho neponúka.

Pre aktiváciu doplnkového balíka GIGA PLUS je potrebné mať aktivovaný balík GIGA. Zaslaním SMS v textom „GIGA PLUS“ na skrátené číslo 950 v sieti 4ky zákazník získa balík 1 GB  s automatickou obnovou, na použitie v sieti obchodného partnera v národnom roamingu. Po aktivácii balíka GIGA PLUS sa dáta prenesené cez sieť obchodného partnera v národnom roamingu odrátavajú iba z tohto balíka. Po prečerpaní 1 GB dát sa automaticky aktivuje ďalší balík GIGA PLUS.

SMS kódy na aktiváciu dátových balíkov

DÁTOVÉ BALÍKYGIGAGIGA PLUS
Cena1 EUR4 EUR
Objem dát1 GB v sieti 4ky1 GB v sieti obchodného partnera / alebo v národnom roamingu
Prenosová rýchlosťaž do 50/10 Mbit/saž do 260/120 Kbit/s
Jednorazová aktiváciaSMS s textom GIGA 1

na číslo 950

SMS s textom GIGA PLUS 1

na číslo 950

Aktivácia s automatickou obnovouSMS s textom GIGA

na číslo 950

SMS s textom GIGA PLUS

na číslo 950

Prečítajte si aj: 

4ka: Dáta v Telekome si môžete zablokovať prostredníctvom zákazníckej linky

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit