8-bitové hry nájdete po novom na archíve internetu

0

Rozrastá sa a to nielen o tradičné stránky.

Minule sme vám priniesli správu o tom, že v archíve nájdete flashové hry. Keďže technológia ako taká končí, je pekné mať možnosť tento obsah naďalej využiť. Nejde o žiadne trháky alebo seriózne využitie. Avšak emulátor a spôsob fungovania nie je rizikový pre váš počítač. A ku starým klasikám sa mnohí radi vrátia.

Po novom je tu archív hier z Commodore 64. Server ghacks.net upozornil na novinku a to pridanie týchto hier vo forme emulátora. Stačí si vybrať niektorú z viac ako 8 000 tisíc hier a zahrať si priamo v prehliadači. Niektoré nám nefungovali správne, zapla sa len úvodná obrazovka a hudba. Ako nápad udržať a takpovediac archivovať tieto staré hry, je to veľmi dobrý počin.

Každá hra má svoj popis a informačné údaje. Z tohto pohľadu získate viac ako len možnosť zahrať si staré hry a trochu si zaspomínať. O hrách sa totiž dozviete ďalšie informácie, ktoré ste možno vtedy ani netušili. V prípade potreby je pod hrou krátky návod, ako ju ovládať alebo spustiť.

last ninja c64

Zdroj: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Windows 10 zakáže Adobe Flash pre celý systém

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár