Blíži sa zima a s ňou Vianoce. V najnovšom vydaní magazínu touchIT vám poradíme, aké darčeky môžete darovať blízkym pod stromček. Pozrieme sa do TelAvivu, kde sa rodia startupy a do laboratórií spoločnosti Dell na testovanie ich notebookov. Povieme si aj o budúcnosti Googlu, ktorý je teraz pod krídlami Alfabetu.
Aj v tomto vydaní samozrejme pokračujeme vo veľkých testoch. Otestovali sme inteligentné hodinky, aby ste si dokázali vybrať tie správne a odporučíme vám pre ne aj najlepšie aplikácie. Tešiť sa môžete na notebooky určené pre biznis, smartfóny pre náročných a selfie maniakov či stolné počítače, ktoré sa vám zmestia do dlane.
Podrobnejšie sa pozrieme na operačný systém Apple a poradíme ako organizovať fotografie a spravovať heslá.
Potrebujete skutočne kupovať drahé pamäťové karty  a  fungujú softvérové nástroje na čistenie systému? Aj o tom sa dočítate v novom vydaní touchIT.

Magazín touchIT stojí za to!
Pýtajte si ho v každom dobrom novinovom stánku iba za 1,99 eura.
Ak nás chcete podporiť, objednajte si predplatné! Zapojíme vás aj do súťaže o skvelé ceny!
Stojí iba 16,50 eur za 10 vydaní a vy tak získate váš magazín touchIT plný zaujímavého technologického obsahu priamo k vám domov. Navyše sa zapojíte do predplatiteľskej súťaže.

Pozrite si kompletný obsah vydania:
obsah6_2015_nowat

 

Liaheň pre startupy: Tel Aviv

CheckPoint_vyd5_nowat

Do Izraela sme išli pozrieť predovšetkým startupy a bolo ich naozaj veľa. Izrael je totiž krajina, ktorá reálne podporuje vznik startupov, nie je to politická činnosť vykonávaná hlavne pred voľbami. V optimálnom prípade naozaj zaujímavej myšlienky môže dosiahnuť účasť štátu na rozvoji startupu až 90 % investície. Stačí potom mať vlastných napríklad 100 000 eur a s podporou štátu operujete s miliónom, čo je už pre startup zaujímavé.

Dell World 2015: Na návšteve v laboratóriách spoločnosti Dell

titulka_2_vyd5_nowat

Michael Dell, zakladateľ rovnomennej spoločnosti, patril spoločne so Stevom Jobsom a Rodom Canionom (Compaq) k priekopníkom vo svete počítačov. Všetci títo páni založili v 80. rokoch svoje startupy (hoci v tej dobe o tomto slove ešte nikto nepočul) v garážach alebo internátnych izbách a postupne ich premenili v miliardové korporácie. Zatiaľ čo Jobs a Canion neskôr stratili kontrolu nad svojimi firmami, Dell sa vyvíjal a rástol spoločne s Michaelom.

Kam smeruje Alfabet?

Titulka_vyd5_nowat

Spoločnosť Google, ako najväčšia internetová spoločnosť na svete, začala od októbra žiť novým životom. Dnes už patrí pod krídla nového konglomerátu Alfabet, ktorý prebral vládu nad jeho pôsobivou zostavou technologických projektov a dcérskych spoločností. Bude Alfabet hybnou silou budúcnosti?

Smartfóny pre náročných, selfie maniakov, aj za super cenu

08._Xperia_Z5c_WHITE___kopia_vyd5_nowat

Roztrhnuté vrece s telefónmi je v jesennom období prirodzenou záležitosťou. Máme tu telefóny všetkých druhov. Od vlajkových lodí, cez špecializované kúsky až po najlacnejšie, no stále niečím výnimočné telefóny. Sme zvedaví, ako sa ujme Selfie telefón a či aj ostatní výrobcovia prídu s niečím podobným. Aj keď predné fotoaparáty majú podstatne vyššie rozlíšenie a robia kvalitné fotky, uvidíme, kam sa bude tento vývoj uberať.

Notebooky určené pre biznis

Yoga_002_vyd5_nowat

Notebooky na prácu majú trochu odlišný koncept a jednotlivé modely si roky držia svoj klasický dizajn aj konštrukciu. To býva aj dôvodom, prečo u nich podnikoví zákazníci zostávajú. Tu naozaj nie je prioritou ružová farba alebo lesklý dizajn. Podstatné je, aby notebook vydržal pracovať na batériu a mal ďalšie možnosti. Napríklad dokovanie na externú stanicu alebo špeciálne technológie. Také sa objavujú napríklad priamo v procesore alebo spôsobe konektivity. V prvom menovanom prípade ide o Intel vPro, druhým príkladom je práve dokovací konektor. Navyše býva aj snímač odtlačkov prstov alebo podpora kariet SmartCard. To sú v mnohých prípadoch tie, ktoré visia zamestnancom na krku, načítajú ich pri turnikete pred vstupom do budovy alebo svojho oddelenia. Zároveň sa dajú vložiť zboku do notebooku a slúžia aj ako spôsob prihlásenia do operačného systému alebo do podnikových aplikácií.

Najlepšie aplikácie pre Android Wear

Huawei_Watch3_vyd5_nowat

Inteligentné hodinky s operačným systémom Android Wear sa v posledných mesiacoch dočkali viacerých zmien, vďaka ktorým je používateľský zážitok o poznanie lepší. Okrem toho, že môžu neustále ukazovať čas, majú aj čoraz bohatšiu databázu kompatibilných aplikácií. Vybrali sme tie najužitočnejšie.

Toto je však iba malý výber z obsahu magazínu touchIT, ktorý na vás čaká v stánkoch s 96 stranami za 1,99 eur. Nezabúdajte, že najlepšou cestou k vášmu magazínu je predplatné, ktoré si môžete objednať tu. Navyše vás zapojíme aj do predplatiteľskej súťaže. 

Značky: