Nové vydanie časopisu TOUCHIT už nájdete v novinových stánkoch. Naši predplatitelia môžu aktuálne vydanie čítať cez mobilnú aplikáciu už teraz. Objednajte si ročné predplatné od 19,90 eur teraz aj s reproduktorom Xiaomi alebo powerbankou Xiaomi. Ak ste predplatiteľ, máte prístup do mobilnej aplikácie zadarmo. Aktivujte si aplikáciu tu. Časopis samozrejme poputuje aj do vašich poštových schránok.

V septembrovom čísle vám povieme o 5G sieťach v zahraničí, ale píšeme aj o tom, že 5G fugnuje aj na Slovensku. Pozreli sme sa aj na to, ako sa hľadajú a vyvíjajú dátové DNA úložiská. Aké nové metódy ukladania v súčasnosti preskúmavame a aké pokroky sme v posledných rokoch dosiahli?

Detailne sme vyskúšali aj Samsung Galaxy Note10 a Note10+, pričom zhŕňame aj jeho históriu. A témou čísla sú naši školáci. Pre nich sme pripravili špeciálnu rubriku plnú zaujímavého obsahu. Radíme s aplikáciami do školy, ale aj s výberom notebooku, tabletu či dávame tipy na webstránky, ktoré by sa mohli školákom hodiť.

Nezabudli sme ani na ďalšie zaujímavé testy. Otestovali sme najnovšie smartfóny na trhu, notebookové biznis novinky, herné monitory a notebooky či kancelárske a kompaktné tlačiarne.

V našich súťažiach môžete zase vyhrať atraktívne ceny: telefón Doro 8035, Logitech H390 či reproduktor Maxton Telica. Zapojte sa do súťaží tu.

Nové vydanie už môžu naši predplatitelia čítať na svojom smartfóne či tablete a v týchto dňoch ho dostanú do svojich poštových schránok. Na vás ostatných čaká v novinových stánkoch  za 2,49 eura, alebo si môžete objednať ročné predplatné od 19,90 eura v našom eshope.  Teraz aj so Xiaomi powerbankou či Xiaomi bezdrôtovým reproduktorom. Kúpte si predplatné tu. 

To však nie je všetko, čítajte ďalej, čo všetko za dozviete v najnovšom čísle TOUCHIT.

Ako sa hľadajú a vyvíjajú dátové DNA úložiská

Kam a ako budeme dáta ukladať za desať či päťdesiat rokov? Aké nové metódy ukladania v súčasnosti preskúmavame a aké pokroky sme v posledných rokoch dosiahli? A hlavne, aké prekážky musíme ešte prekonať, než sa tieto nové technológie zhmotnia a preberú dátové opraty? V súčasnosti digitálne dáta ukladáme na úložiská tromi základnými spôsobmi. Nabíjaním tranzistorov a čítaním ich elektrickej hodnoty (čo je prípad NAND flash a RAM), zmenou orientácie magnetických regiónov (HDD, dátové pásky) a fyzických dierkami, ktoré strojovo lisujeme alebo vypaľujeme laserom (Blu-ray, DVD, CD).

Aplikácie a notebooky do nového školského roku

Doba sa mení a mení sa aj spôsob využívania štandardných aplikácií. Dnes máte slobodu výberu v tom, ako ich chcete používať a tomu odpovedá aj podpora rôznych zariadení. Čo začnete vo webovom prehliadači, dokončíte v smartfóne. Je to typický scenár a študenti ocenia takúto variabilitu. Už netreba mať súbory na pevnom disku. Domáce úlohy je ideálne ukladať do cloudu, aby boli dostupné aj bez notebooku.

Slúchadlá na doma aj do lesa

Celkovo máme pre vás šesť slúchadiel v našom najnovšom teste, ktorý obsahuje skutočne rôzne modely. Väčšinou síce veľké, avšak konštrukčne rozdielne. Mysleli sme aj na športovcov a vyskúšali za vás model značky JBL. Za taký dobrý peniaz sa určite oplatí. Naozaj držia v ušiach, už len s nimi behať, ako názov naznačuje. Medzi pomerne zaužívané funkcie patrí možnosť párovania s dvomi smartfónmi naraz, prípadne inými zariadeniami. Takisto býva bežné použitie s Bluetooth ako aj klasickým audiokáblom. Máte tak o starosť menej a nemusíte myslieť na to, že treba mať slúchadlá vždy nabité. Dajú sa použiť aj vo vypnutom stave s káblovým prepojením.

Nové vydanie už môžu naši predplatitelia čítať na svojom smartfóne či tablete a v týchto dňoch ho dostanú do svojich poštových schránok. Na vás ostatných čaká v novinových stánkoch  za 2,49 eura, alebo si môžete objednať ročné predplatné od 19,90 eura v našom eshope.  Teraz aj so Xiaomi powerbankou či Xiaomi bezdrôtovým reproduktorom. Kúpte si predplatné tu. 

 

Značky: