Slovensko-ruský startup Mishiko z oblasti IoT dnes uvádza na trh svoje prvé riešenie – inteligentný obojok pre psov.

Mishiko je medzinárodný projekt, ktorý vyvinul univerzálnu platformu IoT ako základ pre vlastné prémiové zariadenia, ale aj pre vývojárov tretích strán.  Projekt od roku 2015 prilákal investície zo strany privátnych ruských investorov i slovenského investičného fondu Sitno Holding vo výške 2 milióny USD.

Inteligentný obojok pre psov funguje jednoducho. Pripojí sa k telefónu cez mobilnú aplikáciu a monitoruje nielen aktuálnu pozíciu vášho domáceho miláčika, ale aj jeho zdravotný stav. Presnejšie, obojok má dva hlavné ciele. Okrem toho, že neustále sleduje psa cez GPS, tak mu zároveň pomáha v boji proti obezite. Podľa dostupných štatistík sa približne 14 % domácich psov zatúla a takmer žiadny z nich sa už domov nevráti, nadváhou však trpí až 40 %. A tento trend má bohužiaľ stúpajúcu tendenciu.

mishiko_black_web2016_8_nowat

Mishiko je malé zariadenie v hliníkovom vodotesnom púzdre, ktoré sa pripevní k obojku psa a pripojí k telefónu cez mobilné aplikácie. K dispozícii je pre systémy iOS a Android. GPS modul sleduje polohu psa s presnosťou 10 – 20 metrov, zatiaľ čo je jeho fyzická aktivita analyzovaná pomocou vstavaného akcelerometra. Tú prístroj zároveň vyhodnocuje na základe jeho plemena, hmotnosti a veku. Majiteľ nakoniec dostane informácie o aktivite psíka v bodoch, ktoré sú vypočítané podľa osobitného vzorca. V závislosti na tom, či pes bežal, ležal, alebo pomaly chodil, sa bude počet bodov líšiť. Aplikácia tak majiteľovi pomôže predvídať potrebu výživy či kondičného cvičenia.

mishiko_girl_web2016_8_nowat

Malý rozmer cca 50 x 22 mm, nízka hmotnosť (40 g) a tiež univerzálny držiak umožňujú využiť zariadenie pre psov akéhokoľvek plemena a pripnutie na takmer všetky druhy obojkov. Mishiko nemá tlačidlá, bezdrôtová nabíjacia stanica umožňuje nabíjanie aj cez obojok. Zariadenie sa automaticky aktivuje po jemnom zatrasení. Nespornou výhodou je globálna SIM karta – majiteľ obojku má zabezpečený neobmedzený dátový paušál pre 170 krajín sveta.

Mishiko obojok prichádza v týchto dňoch na slovenský, český a ruský trh. Zakúpiť je ho možné výhradne on-line.

mishiko_dog_web2016_8_nowat

Vlastnosti /technická špecifikácia MISHIKO

  • Prémiový dizajn
  • Telo zariadenia: eloxovaný hliník + ABS plast so SoftTouch vrstvou
  • Rozmery a hmotnosť: 52 x 49 x 22 mm, 40 g
  • Aplikácia k dispozícii pre iOS a Android
  • Odolný voči nárazom a vodotesný: IP67
  • Podporované: 2G / 3G, GPS, GLONASS
  • Globálna konektivita: dátový roaming pre 170 krajín sveta za paušálnu cenu
  • Batéria: Li-Po 480 mAh
  • Automatická aktualizácia firmvéru

Značky: