Máte webovú kameru, počítač a dve kontá na Skype? Potom máte asi všetko, čo treba na základný monitoring priestorov v domácnosti.

Pôjde len o pohľad jedným smerom a miesto, odkiaľ sa chcete pozrieť domov, musí byť v pokrytí internetu. Môžete, samozrejme, využiť aj kameru zabudovanú v notebooku a výhodou môžu byť bezdrôtové kamery. To vám umožní nasmerovať pohľad kamery presne tam, kde potrebujete. Tak ideme na to.

Nainštalujete si na domáci počítač Skype, pokiaľ ste ho doteraz nepoužívali. Pripojíte webovú kameru a nasmerujete ju. V programe Skype prejdete na Nastavenia, vyberiete Hovory a ich nastavenia a tu rozšírené možnosti. Zvolíte si voľby podľa obrázku.

SkypeOd tejto chvíle môžete z druhého konta zavolať na Skype v domácnosti a pohodlne sa pozrieť, čo sa u vás doma deje. Hovor sa totiž prebetie automaticky a hneď sa aktivuje aj videokomunikácia. Máte teda možnosť vidieť a počuť, čo sa doma deje a môžete aj komunikovať hlasom. Počítač v domácnosti musíte však nechať neustále zapnutý.

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.