Aktualizácie pre Windows 10 zistíte aj z nástroja PowerShell

0

Nainštalované aktualizácie sa zobrazia v Ovládacom paneli.

Jeden z ďalších spôsobov je použiť nástroj PowerShell, ktorý zobrazí informáciou o tom, či systém danú aktualizáciu obsahuje alebo nie. Nepotrebujete ho spúšťať v režime administrátora.

Na použitie príkazu get-hotfix stačia bežné oprávnenia. V prípade, že sa objaví nejaké chybové hlásenie, znamená to, že inštalačný balík nie je súčasťou systému. Tak, ako to vidno na obrázku. Použitie príkazu je napríklad get-hotfix KB4576754. Po nájdení aktualizácie sa dozviete, kedy bola nainštalovaná. Takto si zároveň preveríte, kedy sa niektoré inštalujú. V našom prípade to bolo o pol noci, teda v čase, kedy sa počítač používal, no bolo to mimo hlavných pracovných hodín.

Tie si nastavujete cez okno Nastavenia – Aktualizácia a zabezpečenie – Windows Update –Zmeniť čas aktívneho používania. Údaj v tejto sekcii sa bude meniť, ak je nastavené automatické zisťovanie. K dispozícii máte vlastné možnosti definovať tento časový rozsah. Znamená to, že v danom rozsahu sa nebudú inštalovať aktualizácie a tak vás nečakane neprekvapia povedzme pri reštartovaní počítača.

powershell

Prečítajte si aj:

Úsporný režim vo Windows 10

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár