Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Novinky na automobilovom trhu to dnes nemajú ľahké. Musia zákazníkov zaujať nielen jazdnými vlastnosťami, dizajnom a výkonom, ale aj využitím najnovších technológií. Výrobcovia súperia o titul najinovatívnejšieho a najpokročilejšieho auta. Mobilné aplikácie prepojené s automobilom sú čoraz populárnejšie, jednou z nich je Lexus Link. Čo by ste o nej mali vedieť?

Modely Lexus sa vždy zameriavali na komfort a hoci im nikdy nechýbali pohodlné sedadlá, dobre nastavené odpruženie či prvotriedne odhlučnenie, je čas vybaviť ich novými technológiami. Práve požiadavky zákazníkov viedli značku k vývoju nového systému Lexus Link, ktorý ponúka široké možnosti a intuitívne ovládanie. Vďaka nemu je auto prepojené s mobilným zariadením, ktoré máme takmer stále pri sebe.

Vždy v kontakte

Prepojenie auta so smartfónom nám umožňuje neustále s ním komunikovať. Je to praktický doplnok, ktorý vám pomôže naplánovať si cestu, nájsť auto na parkovisku, alebo zlepšiť štýl jazdy. Aké funkcie ponúka aplikácia Lexus Link?

Hybrid Coaching

Dlhoročné skúsenosti značky Lexus s výrobou hybridných automobilov znamenajú, že na hospodárnu jazdu nepotrebujete špeciálne školenia. Elektrifikované hnacie jednotky sú efektívne, no  spotreba paliva môže byť ešte nižšia, ako očakávate. Na to sa oplatí využiť funkciu Hybrid Coaching v aplikácii Lexus Link. Analyzuje jazdný štýl a trasy vodiča, aby mu dala tipy, ako môže ešte viac znížiť spotrebu paliva a emisie svojho vozidla. Posúdenie štýlu jazdy jednotlivých trás je dostupné aj vo forme histórie jázd a každú z nich možno označiť ako súkromnú alebo pracovnú.

Niečo pre zábudlivcov

Pootvorené okná, odomknuté dvere alebo zapnuté svetlá. Každému vodičovi sa už podarilo zabudnúť na niektorú z týchto vecí. Ako vlastník najnovšieho modelu Lexus ES 300h môžete skontrolovať stav každej z nich v aplikácii Lexus Link. Zobrazenie stavu vozidla vám tiež umožní zistiť, koľko paliva zostáva v nádrži. Nový hybrid Lexus NX umožňuje ešte viac. Používatelia tohto modelu môžu použiť aplikáciu Lexus Link na diaľkové otváranie a zatváranie auta, ovládanie klimatizácie alebo zapnutie výstražných svetiel, aby ho ľahšie našli na preplnenom parkovisku. Majitelia radu 450h +, teda s plug-in hybridným pohonom, pomocou aplikácie skontrolujú aj úroveň nabitia batérie.

Súkromný detektív

Táto možnosť je užitočná najmä na preplnených parkoviskách alebo v spleti ulíc mesta. Funkcia Find My Lexus bude tiež neoceniteľná pre tých, ktorí zdieľajú auto s inou osobou, pretože pomocou aplikácie Lexus Link môžete nielen zistiť, kde je vaše auto zaparkované a zobraziť cestu k nemu s podrobnými pokynmi, ale aj zdieľať polohu Lexusu s niekým iným. Máte svoju obľúbenú navigačnú aplikáciu? Žiaden problém – trasu k zaparkovanému autu možno poslať aj pomocou aplikácií pre Apple Maps alebo Google Maps.

Včasná kontrola

K legendárnej spoľahlivosti a dlhej životnosti vozidiel Lexus prispieva aj skvelá servisná podpora a včasná údržba.  Nemusíte však sledovať kalendár, aby ste sa do servisu dostali včas. Blížiaci sa termín návštevy vám pripomenie aplikácia, naznačí vhodný dátum  a zobrazí servisnú históriu auta.  

Naplánujte si trasu z pohovky

Čo spája kúpanie vo vani, ležanie na pohovke alebo sedenie za stolom? V každej z týchto situácií si môžete naplánovať trasu a odoslať ju do navigácie svojho Lexusu – samozrejme, pokiaľ je  ňou auto vybavené. S aplikáciou Lexus Link si môžete naplánovať cestu z ľubovoľného miesta a preniesť ju do navigačného systému vášho auta. Ak nie je možné prekonať celú trasu autom, ďalšia cesta do cieľa sa zobrazí v aplikácii.

Značky: