Apple bude zrejme opäť spolupracovať pri nových OLED displejov s konkurenčným Samsungom.

Spoločnosť Apple plánuje v roku 2020 vydať 5,4 a 6,7-palcové smartfóny s tenšími OLED displejmi. Správa tiež tvrdí, že modely iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max dostanú technológiu s názvom Y-OCTA od konkurenčnej spoločnosti Samsung. Informácie priniesol portál MacRumors.

Technológia Y-OCTA umožní využitie priamych obvodov dotykových obrazoviek priamo na OLED paneli bez potreby samostatnej vrstvy. Práve to zároveň vedie k tenšiemu displeju a znižuje výrobné náklady. Na mieste je otázka, či sa využitie technológie premietne celkovo do tenšieho hardvéru. Aktuálne sú iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max ťažšie než predchádzajúce iPhone Xs a iPhone Xs Max kvôli použitiu väčších batérií.

Samsung dodá Applu displeje s technológiou Y-OCTA pre iPhone s rozlíšením 5,4 a 6,7 palcov. Lacnejší, 6,1-palcový model sa má držať doterajších nastavení spoločnosti. V zákulisí sa tiež hovorí o nových veľkostiach displeja, prepracovanom kovovom ráme, podpore 5G siete a 6 GB pamäte RAM.

Viaceré zdroje tiež tvrdia, že Apple plánuje uviesť Face ID spoločne s Touch ID pod obrazovkou, aj keď nie je jasné, či sa to bude týkať modelov v roku 2020. Potenciálne by Touch ID umožnilo používateľom overiť identitu pomocou držania prsta kdekoľvek na displeji.

Zdroj náhľadovej fotografie: 9to5Mac

Zdroj: MacRumors

Prečítajte si aj:

Apple po debute iOS 13 mení spôsob vývoja operačných systémov. Už viac nechce zlú reputáciu kvôli množstvu chýb

Značky: